Paweł Szwajdych trenerem juniorów młodszych!

  25.01.2023
  Paweł Szwajdych trenerem juniorów młodszych!

  Miło Nam poinformować, że od rundy wiosennej sezonu 2022/23 rolę pierwszego trenera zespołu juniorów młodszych, występującego w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17, przejmie wychowanek i wieloletni gracz Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce - Paweł Szwajdych!

  39-letni trener przeszedł w klubowych barwach drogę od zespołów juniorskich po I zespół Pasów. Jako zawodnik Cracovii zadebiutował na szczeblu futbolu seniorskiego, reprezentując Klub na boiskach trzech klas rozgrywkowych - począwszy od ówczesnej III ligi, aż po Ekstraklasę. W najwyższej polskiej lidze rozegrał 28 spotkań jako zawodnik Cracovii, zdobywając w nich jedną bramkę. Regularnie występował wówczas także w Pucharze Polski oraz Pucharze Ligi, gdzie również jednokrotnie wpisał się na listę strzelców.

  Trenerem zespołów młodzieżowych Pasów Paweł Szwajdych został w lipcu 2020 roku. Pierwsze kroki w nowej roli stawiał prowadząc zawodników z rocznika 2008, by z początkiem aktualnego sezonu objąć drużynę Młodzików D1 Pasów (U-13). Teraz szkoleniowca czeka nowe wyzwanie – walka z zespołem juniorów młodszych Cracovii o jak najwyższą lokatę w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17!

  Trenerze, gratulujemy i życzymy powodzenia w nowej roli!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ