Podsumowanie meczów Akademii (28-29 marca)

  02.04.2024
  Podsumowanie meczów Akademii (28-29 marca)

  Z uwagi na Wielkanoc w zeszłym tygodniu zespoły naszej Akademii czekała nieco przyspieszona kolejka. Oto jak poradzili sobie młodzi Pasiacy!

  Już w czwartek do gry ruszyła większość naszych zespołów, na czele z trampkarzami starszymi i juniorami młodszymi. Ci drudzy podejmowali w Rącznej Jagiellonę Białystok i wszyscy, którzy mieli okazję być na tym spotkaniu w Cracovia Training Center przyznają, że był to wyjątkowo specyficzny mecz. Bardzo dużo dyktował w nim wiatr i w taki sposób padł zresztą gol dla gości. Konrad Golonka został zmuszony do sytuacyjnej interwencji, kiedy piłka po mocnym podmuchu zmierzała pod poprzeczkę jego bramki, z tego powodu wyniknęło zamieszanie, po którym Jagiellonia objęła prowadzenie. Nasz zespół szybko ruszył, by poszukać wyrównania i to udało się w 73. minucie, kiedy skutecznie rzut karny egzekwował Szymon Królak. Pasy były blisko przechylenia meczu na swoją stronę, ale ten ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

  Centralna Liga Juniorów U-17, grupa wschodnia | 22. kolejka

  Cracovia 1:1 Jagiellonia Białystok

  gol dla Pasów: 73' Królak(rz.k.)

  skład: Golonka - Zaremba, Kogut(c), Dej, Kaczor, Mamroł, Fietko, Plesiński, Łędzki, Mateja, Królak

  rezerwowi i zmiennicy: Czech - Doniec, Feliks, Jochimczyk, Łętek, Asei, Witkowski, Ankowski

  ---

  Trampkarze starsi kontynuują swój wyśmienity start rundy wiosennej. Zawodnicy trenera Marcina Dudzińskiego tym razem udali się do Rytra, na wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sącz. Dosyć szybko objęli dwubramkowe prowadenie, po trafieniach Filipa Fedki i Mateusza Kawęckiego, rywale jeszcze przed przerwą zdołali jednak wyrównać. Po zmianie stron nasz zespół wypunktował Sączersów, ostatecznie wygrywając 4:2 i z kompletem 5 zwycięstw umacniając się na czele grupy D CLJ U-15.

  Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D | 5. kolejka rundy wiosennej

  Sandecja Nowy Sącz 2:4 Cracovia

  gole dla Pasów: Kawęcki x2, Fedko, Korzeniowski

  skład: Bzdyl - Fedko, Jankowicz, Kubat(32' Kras), Szwajdych(41' Michalski), Jakubczyk(65' Szuber), Borkowski(55' Motrych), Janiczak, Kawęcki, Kaliciecki(62' Korzeniowski), Zdzieszek(c)(76' Ożóg)

  rezerwowi i zmiennicy: Wadowski - Woźniak, Ostrowski

  Również w czwartek swoje mecze rozgrywały trzy inne zespoły naszej Akademii. Drużyna U-16 pojechała do Makowa Podhalańskiego i była to wyjątkowo udana podróż, bo jej mecz z tamtejszym Halniakiem zakończył się wygraną 7:1. Szczególnie dobrze ten mecz będzie mógł wspominać Dawid Polak, który zdobył aż 4 gole

  B1 Junior Młodszy Małopolska | 17. kolejka

  Halniak Maków Podhalański - Cracovia U-16 1:7 (0:3)
  gole dla Pasów: Polak x4, Poproch, Śliz, Strojek

  skład: Domagała(65’ Gruszka), Klak (60’Polek), Kulpiński, Baniak. Śliz (60’Gaża), Kowalski, Mrozik,  Łyżczarz (60’ Jugo)
  Poproch(Strojek), Polak, Kowalak.

  ---

  Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli również trampkarze młodsi, którzy w Rącznej rozbili 6:1 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Podopieczni trenera Konrada Stańczyka są wiceliderem tabeli, z dwoma punktami straty do liderującej Sandecji Nowy Sącz, która ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej.

  C2 2010 Trampkarz Małopolska | 15. kolejka

  Cracovia U-14 6:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  gole dla Pasów: 
  Ratowski, Jania x2, Borovicanin, Drame, Dudczak

  skład: Handzlik - Orzechowski, Pulchny, Dudczak, Kholodniuk - Pawlik, Kramarczyk, Łętocha - Jania, Ratowski, Baran
  oraz: Worwa, Drame, Romanenko, Stępak, Borovicanin

  ---

  Przy ulicy Wielickiej swój mecz z Sandecją Nowy Sącz rozgrywał z kolei zespół U-13. W tym starciu lepsi okazali się zawodnicy z Nowego Sącza, którzy w drugiej połowie zdobyli zwycięskiego gola, ustalając wynik spotkania na 2:1.

  Małopolska Liga Młodzików D1 | 2. kolejka rundy wiosennej

  Cracovia U-13 1:2 Sandecja Nowy Sącz
  gol dla Pasów: Janc

  skład: Rajda - Golda, Wachala, Kowalczyk, Mazik, Brozek, Stachnik, Janc(c), Podolecki
  oraz: Szczechowicz, Dziadowiec, Drovalov, Krolik, Piejak, Grabowski

  ---

  W piątek, równo o 12:00, do gry weszli juniorzy starsi, a ich rywalem była Arka Gdynia. Spotkanie od początku wyrównane, a przewagę Cracovii swoim błyskiem dał Fabian Bzdyl. Pomocnik opanował piłkę przed polem karnym, w sprytny sposób zmylił jednego z rywali, robiąc sobie miejsce i wykorzystał je, posyłając fantastyczny strzał w okienko bramki rywali. Dla Bzdyla to czwarty kolejny mecz ze zdobytym golem.Po zmianie stron mocniej do głosu doszła Arka, która szukała wyrównującego trafienia i znalazła je na niespełna 20 minut przed końcem. "Centrostrzał" jednego z jej zawodników wpadł pod poprzeczkę bramki Pasów, zaczynając w zasadzie to spotkanie od nowa. Arkowcy po chwili mogli już prowadzić, ale w sytuacji sam na sam świetną interwencją wykazał się Oskar Szyptur. Druga połowa przyniosła sporo przerw w grze, sędzia był więc zmuszony ten czas doliczyć. W ostatnich tygodniach w meczach juniorów starszych bardzo dużo dzieje się właśnie w końcówkach i nie inaczej było tym razem. Najpierw Arka wyszła na prowadzenie, kiedy po płaskim dośrodkowaniu pechowo interweniował Franciszek Dziewicki, pakując piłkę do własnej bramki. Nasi zawodnicy zdołali jednak błyskawicznie odpowiedzieć. Bramkarz gości zdołał jeszcze co prawda obronić strzał Szymona Doby, ale z dobitką nadbiegającego Sebastiana Bałaszka już nie dał rady i w efekcie oba zespoły podzieliły się punktami. 

  Centralna Liga Juniorów U-19 | 21. kolejka 

  Cracovia 2:2 Arka Gdynia
  gole dla Pasów: 
  24' Bzdyl, 90' Bałaszek

  skład: Szyptur - Pestka, Dziewicki, Janeczek - Czerwiński(64' Zgłobik), Golus(81' Pleskot), Sowiecki, Mrozik(77' Tabisz) - Wierzbicki(77' Bałaszek), Doba(c), Bzdyl

  rezerwowi: Malinowski, Donda, Gorszkow, Krupa, Wrona

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ