Miejski Klub Sportowy Pogoń Miechów klubem partnerskim Cracovii!

  26.03.2024
  Miejski Klub Sportowy Pogoń Miechów klubem partnerskim Cracovii!

  Miejski Klub Sportowy Pogoń Miechów został pierwszym oficjalnym klubem partnerskim Cracovii! W dzisiejszym podpisaniu umowy wzięli udział prezes Mateusz Dróżdż, dyrektor Akademii Jakub Popielarz, koordynator klubów partnerskich Cracovii Bogusław Kuraś, a także przedstawiciele Pogoni: prezes Dawid Byrski i Ignacy Grabowski

  Bardzo cieszymy się, że podpisaliśmy pierwszą umowę partnerską. Rozmowy z przedstawicielami Pogoni od początku szły bardzo dobrze. Jest tam prężnie działająca akademia, która została nam przedstawiona w sposób bardzo pozytywny. Mamy tam też rozbudowany fanclub kibiców Cracovii, co jest dodatkowym elementem tej współpracy. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie nam się układała tak jak nasze rozmowy, czyli od początku bardzo dobrze" - mówi koordynator klubów partnerskich Cracovii, Bogusław Kuraś.

  Po pierwszym telefonie od Bogusława Kurasia usiedliśmy do rozmów i dyskutowaliśmy, jak ma to wyglądać. Cieszę się, że otworzymy dzieciom w Miechowie szerzej drzwi na ekstraklasową piłkę i na ich rozwój, co jest dla mnie najważniejsze. Mamy dużo talentów, które są gdzieś tłumione, a dzięki tej współpracy te dzieci będą miały otwarte szerzej drzwi na ścieżkę rozwoju. Kibice Cracovii i kibice Pogoni to jedne i te same osoby, na pewno też cieszą się z tej współpracy" - dodaje prezes Pogoni Miechów, Dawid Byrski.

  Efekty pracy w ramach programu klubów partnerskich Cracovii wchodzą w życie i dziś podpisujemy pierwszą umowę. Pogoń Miechów i jej lokalna społeczność jest bardzo mocno związana z Cracovią dlatego tym większa satysfakcja, że to właśnie ten Klub jest naszym pierwszym partnerem. Liczymy na owocną współpracę we wszystkich zaplanowanych obszarach projektu" - podsumowuje dyrektor Akademii Cracovii, Jakub Popielarz.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ