Przykry koniec sezonu w CLJ, udane mecze U-16 i U-14 i świetny turniej U-10 [PODSUMOWANIE MECZÓW AKADEMII]

  03.06.2024
  Przykry koniec sezonu w CLJ, udane mecze U-16 i U-14 i świetny turniej U-10 [PODSUMOWANIE MECZÓW AKADEMII]

  W miniony weekend zakończyliśmy rywalizację naszych drużyn w Centralnych Ligach Juniorów, na finiszu sezonu są także pozostałe zespoły naszej Akademii. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze wydarzenia ostatniej kolejki.

  Juniorzy starsi na zakończenie sezonu w CLJ U-19 udali się na wyjazdowe derby Krakowa, w których co mogło pójść nie tak z perspektywy naszego zespołu, tak właśnie się zakończyło. Finalnie gospodarze zasłużenie wygrali bardzo wysoko, zostawiając Pasom bardzo gorzką pigułkę do przełknięcia.

  Centralna Liga Juniorów U-19 | 30. kolejka

  Wisła Kraków 7:0 Cracovia

  skład: Malinowski - Mazur(Donda), Zubik(Piekarz), Sowiecki(Polak), Doba(C)(Kaczor), Mamroł(Wrona), Zgłobik, Wierzbicki(Królak), Janeczek, Pestka, Pleskot(Bałaszek)

  ławka: Szyptur, Dziewicki

  trener: Wojciech Ankowski

  ---

  Sezon zasadniczy w CLJ U-15 kończyli z kolei nasi trampkarze starsi. W ich przypadku sytuacja była bardzo klarowna - zwycięstwo w Rącznej ze Stalą Rzeszów zapewniłoby wygranie grupy D i awans do fazy finałowej mistrzostw Polski, mającym przed tym meczem 2 punkty przewagi gościom wystarczał z kolei do tego celu remis. Pasy dwukrotnie obejmowały prowadzenie, po ładnych trafieniach Mykoli Motrycha(okupił ten mecz złamaną ręką) i Kajetana Feliksa, goście za każdym razem byli jednak w stanie odpowiedzieć. W końcówce nasz zespół grał w przewadze jednego zawodnika (druga żółta kartka jednego z graczy Stali) i rzucił się do ataku w poszukiwaniu zwycięskiego gola. W ostatniej akcji w polu karnym gości pojawił się nawet bramkarz Tobiasz Bzdyl. Ostatecznie po niezwykle emocjonującym meczu lepsi okazali się goście z Rzeszowa, ale za cały sezon zespołowi trenera Marcina Dudzińskiego należą się duże brawa.

  Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D | 14. kolejka rundy wiosennej

  Cracovia 2:3 Stal Rzeszów

  gole dla Pasów: 16' Motrych, 49' Feliks

  skład: Bzdyl - Fedko, Motrych(Kaliciecki), Kubat, Kras, Ożóg(Borkowski), Zdzieszek(C), Janiczak(Korzeniowski), Kawęcki, Michalski(Jakubczyk), Feliks

  ławka: Wadowski, Dylewski, Woźniak, Jankowicz, Raś

  trener: Marcin Dudziński

  ---

  W grze o ligowe podium pozostaje zespół U-16, który w Dzień Dziecka sprawił sobie piękny prezent, pokonując 5:0 Limanovię. Hat-tricka ustrzelił Mateusz Tabisz, a do siatki trafiali także Paweł Doniec i Szymon Diaw. Końcówka sezonu to dla naszego zespołu mecze z drużynami z dolnych rejonów tabeli - Pogonią Kraków i Unią Tarnów.

  B1 Junior Młodszy Małopolska | 28. kolejka

  Cracovia - Limanovia 5:0 (2:0)

  gole dla Pasów: Tabisz x3, Doniec, Diaw

  skład: Czech (65 Gruszka) - Kulpiński (65 Gaża), Kogut (65 Klak), Łędzki (65 Diaw) - Dej, Doniec (65 Łyżczarz), Ankowski, Tabisz, Polek, Śliz (65 Kowalski) - Kowalak

  trenerzy: Sebastian Lutak i Kamil Kowalski

  następny mecz: Pogoń Kraków vs Cracovia, sobota, 8 czerwca, 18:00, ul. Baczyńskiego 13

  ---

  O krok od wygrania Małopolskiej Ligi Trampkarzy jest natomiast zespół U-14, który na wyjeździe pokonał 6:3 Wandę Kraków, chociaż już w 5. minucie usiał odrabiać straty. Na kolejkę przed końcem Pasy mają trzy punkty przewagi nad Hutnikiem Kraków, a ostatni mecz rozegrają w niedzielę w Rąćznej przeciwko Limanovii.

  MLT | 25. kolejka

  Wanda Kraków 3:6 Cracovia

  gole dla Pasów: Szwajdych, Ratowski, Kramarczyk, Szuber, Kholodniuk, Baran

  skład: Handzlik - Dudczak, Jania, Kholodniuk, Kramarczyk, Ostrowski, Pawlik, Pulchny, Ratowski, Szuber, Szwajdych

  oraz: Wadowki, Baran, Drame, Romanenko, Vu

  trener: Michał Peterman

  następny mecz: Cracovia vs Limanovia, niedziela, 9 czerwca, 11:00, CTC Rączna

  ---

  Zespół młodzików swoje spotkanie rozegrał już w środę, udając się na wyjazdowy mecz na szczycie z Hutnikiem Kraków. W Nowej Hucie ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy dzięki tej wygranej zrównali się punktami z naszym zespołem. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki, a w najbliższej, podobnie jak w przypadku drużyny U-14, do Rącznej przyjedzie Limanovia.

  MLM |11. kolejka rundy wiosennej

  Hutnik Kraków 3:2 Cracovia U-13

  gole dla Pasów: Mazik, Kowalczyk

  skład: Szczechowicz - Gołda, Janc, Kowalczyk, Królik, Mazik, Okrzes, Podolecki, Wąchała

  oraz: Brożek, Drovalov, Dziadowiec, Stachnik-Wandha

  trener: Tomasz Dziadowiec

  kolejny mecz: Cracovia - Limanovia, sobota, 8 czerwca, 10:00, CTC Rączna

  Drugi zespół U-13 jak na razie wygrał w tym sezonie wszystkie mecze w swojej lidze i taki stan rzeczy utrzymał się także po minionym weekendzie, gdzie pokonał on 9:2 Bronowiankę. W ostatniej kolejce Pasy czeka wyjazdowe spotkanie ze Słowikiem Olkusz.

  I liga okręgowa trampkarzy | 9. kolejka rundy wiosennej

  Cracovia U-13 II 9:2 Bronowianka

  gole dla Pasów: Borovicanin x3, Krzyk x3, Koperek, Grabowski, Kopeć

  skład: Worwa - Borovicanin, Grabowski, Kopeć, Koperek, Krzyk, Łętocha, Piejak, Polak, Węgrzyn, Zborowski

  oraz: Barski, Boguta, Cichy

  trener: Tomasz Dziadowiec

  kolejny mecz: Słowik Olkusz vs Cracovia, niedziela, 9 czerwca, 9:00, Olkusz

  ---

  Wyjazdowy remis z weekendu "przywiozła" drużyna U-12, po remisie 2:2 ze Sportowcem Modlniczka. To była przedostatnia kolejka rundy wiosennej, która zakończy się domowym spotkaniem z Bruk-Bet Termaliką.

  MLM U-12 | 8. kolejka rundy wiosennej

  Sportowiec Modlniczka 2:2 Cracovia

  gole dla Pasów: Smid x2

  skład: Wnęk - Gaudyn, Kostka, Peterman, Smid, Soja, Tarasek, Wachowski, Wiśniowski

  oraz: Alekseiev, Guzik, Stelmasiński, Suchan

  następny mecz: Cracovia vs Bruk-Bet Termalica, sobota, 8 czerwca, CTC Rączna

  ---

  Zespół U-11 cały weekend spędził na turnieju rozgrywanym w Kryspinowie:

  Drużyna U-10 w niedzielę brała udział w mocno obsadzonym turnieju rozgrywanych na stadionie Zagłębia Sosnowiec. W rywalizacji wzięły udział między innymi Legia Warszawa, Wisła Kraków, Hutnik Kraków, Zagłębie Sosnowiec, MFK Karvina czy Banik Ostrawa. Nasz zespół zajął w nim 3. miejsce, a najlepszym zawodnikiem został wybrany występujący w barwach Cracovii Michał Zajączkowski, "wypożyczony" na tę rywalizację z jednego z naszych klubów partnerskich, Chemika Pustków!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ