Rozkład jazdy Akademii: 20-21 listopada

  19.11.2021
  Rozkład jazdy Akademii: 20-21 listopada

  Przed rozpoczęciem przerwy zimowej w grze pozostały już tylko zespoły Pasów rozgrywające swoje mecze na poziomie Centralnych Lig Juniorów oraz drużyna rezerw Cracovii. Poniżej prezentujemy zapowiedzi wszystkich weekendowych spotkań naszych podopiecznych. 

  Sobota (20.11)

  10:00 Centralna Liga Juniorów U-17, grupa "D": Wisła Kraków - Cracovia
  Sport Myślenice, ul. Zdrojowa 9

  Weekend w wykonaniu młodzieżowych drużyn Cracovii od starcia derbowego rozpocznie zespół juniorów młodszych. Podopieczni trenera Wojciecha Kustonia będą chcieli wziąć rewanż za porażkę z początku października, kiedy to na własnym boisku ulegli lokalnemu rywalowi 3-6. Stawką spotkania jest głównie prestiż, gdyż w tabeli CLJ U-17 wszystko jest już jasne. Do liderującej Wisły Kraków Pasy tracą 6 oczek, posiadając jednocześnie bezpieczną przewagę nad trzecią w tabeli Resovią. Choć sobotni mecz kończący rundę jesienną nie będzie miał wpływu na układ sił na ligowym szczycie, możemy być pewni, że każda z drużyn da z siebie wszystko, by w dobrych nastrojach udać się na przerwę zimową.

  11:00  Centralna Liga Juniorów U-18: Cracovia - Warta Poznań
  Cracovia Training Center, Rączna 757, Liszki

  Grania w tej rundzie nie kończą jeszcze juniorzy starsi. Spotkania, które pierwotnie były planowane na marzec zostały przeniesione na końcówkę tego roku, dlatego rozgrywki w ramach CLJ U-18 będziemy mieli okazję śledzić do początku grudnia. Przed drużyną trenera Wojciecha Ankowskiego trzy mecze na własnym boisku, co sprawia, że po czterech porażkach w kolejnych pięciu kolejkach, starcie z Wartą Poznań będzie świetną okazją do zapoczątkowania serii lepszych spotkań w wykonaniu ekipy Pasów. Symptomy poprawy było widać już w Lubinie, dlatego liczymy, że tym razem dobrą grę uda się przełożyć na zdobyte punkty. Po ukaraniu Polonii Warszawa walkowerem za mecz z Gwarkiem Zabrze, rywalizacja na ligowym szczycie jest jeszcze bardziej zacięta, dlatego chcąc pozostać w ligowej czołówce, zdobycie 3 punktów w sobotnim meczu wydaje się być koniecznością. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na klubowym kanale na platformie YouTube.

  15:00 III liga, gr. IV: Cracovia II - Tomasovia Tomaszów Lubelski
  Cracovia Training Center, Rączna 757, Liszki

  Po Sokole Sieniawa, na zakończenie rundy jesiennej do bazy w Rącznej zawita inny zespół z końcówki ligowej tabeli – Tomasovia Tomaszów Lubelski. Starcie z przedostatnią drużyną w stawce będzie dla podopiecznych trenera Piotra Gizy dobrą okazją do zdobycia kolejnych trzech punktów potrzebnych w walce o powrót na pozycję lidera III ligi. Piłkarze rezerw staną także przed ostatnią już szansą w tym roku na zaprezentowanie się w ligowych warunkach przed trenerem Jackiem Zielińskim, który wciąż szuka kandydatów do wyjazdu na zimowy obóz z pierwszą drużyną Cracovii. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na klubowym kanale na platformie YouTube.

  Niedziela (21.11)

  13:00 Centralna Liga Juniorów U-15, grupa "D": Cracovia - BKS Lublin
  Cracovia Training Center, Rączna 757, Liszki

  Jedynym niedzielnym meczem rozgrywanym przez zespół z naszej Akademii będzie spotkanie trampkarzy starszych z drużyną BKS-u Lublin. Podopieczni trenera Marcina Dudzińskiego w zeszłej kolejce zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, dzięki czemu mogą ze spokojem przystąpić do ostatniego meczu rundy. Sztuka ta nie udała się naszemu najbliższemu rywalowi, który zajmując przedostatnie miejsce w tabeli, swoje zmagania na wiosnę rozpocznie na poziomie I ligi wojewódzkiej. Po dobrym meczu w Kielcach liczymy na kolejne zwycięstwo Pasów, które pozwoliłoby dodatkowo podbudować pewność siebie przed rozpoczęciem przerwy zimowej.

  Pozostałe młodzieżowe drużyny Cracovii zakończyły już swoje rundy i kolejne ligowe starcia czekają je dopiero na wiosnę.

  Wszystkim zespołom Cracovii życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ