Startuje runda wiosenna w Centralnych Ligach Juniorów! [VIDEO]

  • Wywiady
  • Wideo
05.03.2021
Startuje runda wiosenna w Centralnych Ligach Juniorów! [VIDEO]

W ten weekend do gry powrócą trzy pasiaste zespoły, rywalizujące w Centralnych Ligach Juniorów. Przed startem wiosny odwiedziliśmy je z naszą kamerą.


Najstarsza grupa juniorów, na co dzień występująca w CLJ do lat 18, przystąpi do wiosny z siódmego miejsca w ligowej tabeli. Zespół pod wodzą Trenera Andrzeja Paszkiewicza ma jednak zaledwie sześć "oczek" straty do pierwszej pozycji - rywalizacja jest w tym sezonie wyjątkowo wręcz wyrównana.

Jak mówi sam szkoleniowiec Pasów U-18: "Każdy mecz w tej lidze jest na styku, musimy się z tym liczyć. Musimy być skoncentrowani, być najlepszą wersją samych siebie."

"Celem nadrzędnym jest szkolenie zawodników. Wiadomo, że jeśli będzie to szło w parze z dobrymi wynikami, to byłoby idealnie. Myślimy jednak o najbliższym meczu."Młodsi koledzy naszych juniorów starszych są w nieco innej sytuacji. Z uwagi na konstrukcję CLJ U-17, rundę wiosenną rozpoczynają od zera - punkty zostały wyzerowane, spadły dwa najniżej lokowane zespoły i rywalizacja zaczyna się od początku. Jesień była jednak dla naszych juniorów młodszych udana, Pasy zakończyły ją na drugiej pozycji w tabeli swojej grupy.

"Pierwsza runda i miejsce, które zajęliśmy, jest punktem, do którego trzeba się odnieść. To zawsze weryfikuje boisko, ale skoro zajęliśmy drugie miejsce, to nasze ambicje sięgają tego, żeby powalczyć o pierwsze." - mówi w naszym materiale Michał Guja, Trener Cracovii U-17.Podobna sytuacja zachodzi również w zespole, reprezentującym Pasy na najmłodszym szczeblu ogólnopolskich rozgrywek - lidze do lat 15. Tam również punkty zostały wyzerowane, rywalizacja po jesieni - zakończonej przez nas w środku tabeli - zaczyna się od nowa. Prowadzący drużynę Trener Marcin Dudziński mówił nam: 

"Zawsze trzeba mieć aspiracje. Jeśli bylibyśmy minimalistami, to zupełnie nie o to chodzi. Ważne, żeby rozwijać chłopców - żeby przez rozwój indywidualny każdego z zawodników potencjał drużyny rósł. Na pewno będziemy chcieli walczyć i pokazać dobrą grę w każdym meczu, a jak zawsze - zweryfikuje nas boisko."
Pełen materiał, stanowiący zapowiedź rundy wiosennej, dostępny jest już na naszym YouTube!

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ