Trampkarze znów zwycięscy, mecz na wodzie juniorów, kanonada rezerw [PODSUMOWANIE MECZÓW AKADEMII]

16.09.2024

Czwarte z rzędu zwycięstwo trampkarzy starszych, dwie porażki juniorów i kanonada strzelecka w wykonaniu Cracovii II. Tradycyjnie mamy dla Was wszystkie najważniejsze wydarzenia minionego weekendu!

Cracovia II po ważnym zwycięstwie w Niecieczy chciała pójść za ciosem także w meczu z Wolanią Wola Rzędzińska i zrobiła to z ogromną nawiązką. 5 bramek w pierwszej połowie, 4 gole po zmianie stron i łączny wynik 9:1. Po 10 kolejkach zespół trenera Krzysztofa Mordaka ma na koncie 26 punktów i ma już 8 oczek przewagi nad drugim miejscem, co tylko podkreśla dobry start sezonu. Kolejne spotkanie już w najbliższy piątek w Gorlicach.

---

W trudnych warunkach do gry w sobotnie popołudnie weszli juniorzy starsi. Przez pierwszą połowę nasilały się opady deszczu, które zintensyfikowały się jeszcze w przerwie, co sprawiło, że w drugiej połowie Cracovia i Escola grały w zasadzie na wodzie, a piłka wielokrotnie zatrzymywała się w kałużach. Lepiej w tych warunkach poradzili sobie goście, w obu połowach strzelając gole po stałych fragmentach gry. Pasy odpowiedziały tylko celnym strzałem Dawida Kaczora z rzutu karnego.

Centralna Liga Juniorów U-19 | 6. kolejka

Cracovia U-19 1:2 Escola Varsovia

gol dla Pasów: Kaczor (k.)

następny mecz: Lech Poznań vs Cracovia, sobota, 21 września, 11:00, Wronki

---

W niedzielę na wyjazdowy mecz w Rzeszowie udali się juniorzy młodsi, chcąc wreszcie zdobyć punkty po dwóch zdecydowanie słabszych występach. Niestety, Stal była tego dnia zdecydowanie lepsza, wygrywając ostatecznie 6:2. W sobotę drużyna trenera Pawła Szwajdycha poszuka punktów, bo tym razem to oni zmierzą się z Escolą.

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. wschodnia | 6. kolejka

Stal Rzeszów 6:2 Cracovia U-17

gole dla Pasów: Kowalak, Feliks

następny mecz: Cracovia vs Escola Varsovia, sobota, 21 września, 17:00, CTC Rączna

---

Bardzo dobrą formę złapała z kolei Cracovia U-16. Zespół trenera Marcina Dudzińskiego wygrał 3 zwycięstwo z rzędu, tym razem pewnie pokonując w Rącznej Wandę Kraków i zaliczając tym samym awans na pozycję wicelidera ligowej tabeli. Hat-trickiem w spotkaniu z Wandą popisał się Mykola Motrych, a drugą drużynę juniorów młodszych w następny weekend czeka ciekawe wyzwanie, bo na wyjeździe zagrają z zajmującą 3. miejsce Sandecją Nowy Sącz.

B1 Junior Młodszy Małopolska

Cracovia U-16 5:0 Wanda Kraków

gole dla Pasów: Motrych x3, Kowal, Witkowski

skład: Bzdyl, Jankowicz, Stolarczyk, Korzeniowski, Borkowski, Jakubczyk, Kras, Kubat, Brodlowicz, Ożóg, Motrych

rezerwowi i zmiennicy: Śliwa, Witkowski, Stańczuk, Fedko, Woźniak, Jędrzejowski, Kram, Olszewski, Kowal

trener: Marcin Dudziński

następny mecz: Sandecja Nowy Sącz vs Cracovia U-16, sobota, 21 września, 10:00, Nowy Sąćz

---

Trampkarze starsi kontynuują idealny start sezonu, bo po 4 meczach mają na koncie komplet punktów. W niedzielę w Rącznej pokonali 3:1 Sandecję Nowy Sącz, zdobywając wszystkie gole jeszcze przed przerwą. Pasy oprócz konkretów w postaci punktów są też bardzo skutecznie, bo po 4 meczach mają na koncie już 16 goli! Tym samym bardzo ciekawie zapowiada się mecz z kolejnego weekendu, gdzie nasz zespół uda się do Kielc na mecz z drugim bezblędnym jak na razie zespołem, Koroną.

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D | 4. kolejka

Cracovia U-15 3:1 Sandecja Nowy Sącz

gole dla Pasów: Czwartek, Szuber, Kramarczyk

[WIĘCEJ O MECZU W TYM MIEJSCU]

następny mecz: Korona Kielce vs Cracovia U-15, sobota, 21 września, 14:45, Kielce

Przymusową pauzę spowodowaną opadami deszczu w ten weekend musieli zaliczyć trampkarze młodsi, którzy mieli rozegrać wyjazdowe spotkanie z Pogonią Kraków. Swoje spotkania zdołały natomiast rozegrać oba zespoły młodzików. Cracovia U-13 pokonała wysoko 10:2 Limanovię, a U-12 wygrała 6:1 z Górnikiem Wieliczka.

Małopolska Liga Młodzików | 6. kolejka

Cracovia U-13 10:2 Limanovia

gole dla Pasów: Rosa x5, Czernik x4, Gaudyn

skład: Lisiecki, Drozd, Tarasek, Kamperda, Rosa, Kłyś, Wąsiołek, Czernik, Gawłowicz

trener: Marcin Wąsowicz

następny mecz: Cracovia U-12 vs Wiślacka Szkoła Futbolu, niedziela, 22 września, 17:30, CTC Rączna

Za nami także bardzo udany turniejowy weekend najmłodszych roczników. Zespół U-11 pod wodzą trenera Damiana Judki, wygrał ogólnopolski, dwudniowy turniej NEXT Gen Cup w Zamościu, pokonując w finale Górnik Zabrze 3:0. Przez 2 dni Pasy nie doznały żadnej porażki, notując 9 zwycięstw i jeden remis. Graliśmy między innymi takimi klubami jak:  Radomiak Radom, Stal Rzeszów, Górnik Łęczna, Korona Kielce czy Hetman Zamość.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Eryk Rakowski, a w najlepszej drużynie znalazło się trzech zawodników Pasów, bo do Rakowskiego dołączyli Adam Madejski i Wiktor Stachura

Pierwsza trójka:
    1. Cracovia
    2. ⁠Górnik Zabrze
    3. ⁠Hetman Zamość

Z kolei w kategorii U-10 wystawiliśmy dwa zespoły w turnieju Węgrzce Cup, zajmując odpowiednio 1. i 3. miejsce! Tak prezentował się zespół trenera Wojciecha Pituły: