Trener Wojciech Ankowski na stażu w Burgos CF

  15.12.2021
  Trener Wojciech Ankowski na stażu w Burgos CF

  Udany finisz rundy jesiennej w wykonaniu juniorów starszych nie był końcem intensywnego okresu pracy dla trenera zespołu - Wojciecha Ankowskiego. Kilka dni po ostatnim meczu ligowym szkoleniowiec Pasów udał się na staż do hiszpańskiego klubu Burgos CF, grającego na co dzień w Segunda Division. 

  Poniżej przedstawiamy wypowiedź trenera dotyczącą spostrzeżeń płynących z odbytego wyjazdu. 

  W. Ankowski: "Plany związane z odbyciem stażu trenerskiego w Hiszpanii pojawiły się już jakiś czas temu, ale zostały pokrzyżowane przez światową pandemię. Teraz, choć sytuacja nadal nie jest idealna, realizacja wyjazdu była w końcu możliwa. Dzięki przyjacielskim relacjom z Polskim Konsulem Honorowym w Burgos - Panem Álvaro Enrique de Villamor y Soraluce i jego zaangażowaniu w projekt, mogłem uczestniczyć w tygodniowym procesie treningowym drużyn klubu Burgos CF, którego pierwsza drużyna jest obecnym beniaminkiem Segunda Division, a drużyna U-19 (Burgos Promesas) występuje na najwyższym młodzieżowym szczeblu rozgrywkowym.

  Cieszę się, że od początku mojego pobytu otrzymałem duże wsparcie ze strony dyrektorów sportowych klubu - Miguela Pereza oraz Oscara Rio. Co było dla mnie bardzo istotne, staż nie ograniczał się tylko do obserwacji jednostek treningowych i meczowych, gdyż trenerzy Julian Calero (I drużyna) oraz Alejandro Robles (U-19) poświęcili również czas na wspólną analizę treningów, aspektów techniczno-taktycznych, zagadnień dotyczących generalnej pracy szkoleniowej czy rozwiązań organizacyjnych. Jakość indywidualna zawodników i sposób gry hiszpańskich drużyn jest wzorem dla wielu drużyn na całym świecie, dlatego istotnym spostrzeżeniem jest fakt, że model gry naszej Akademii w olbrzymiej mierze opiera się na podobnych bądź identycznych fundamentach, co dodatkowo podnosi wartość nabytej wiedzy.

  Co warto podkreślić – byłem zachwycony otwartością i życzliwością osób związanych z Burgos CF i wierzę, że uda nam się nawiązać długofalową współpracę, zacieśniając stosunki między naszymi klubami. Jestem zadowolony że mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu i liczę, że czas spędzony w Burgos pomoże mi podnieść moje kwalifikacje trenerskie, przekładając się na wykonywaną przeze mnie pracę".

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ