U-15: Stal lepsza w meczu o strefę medalową

02.06.2024

W 14. kolejce rundy wiosennej grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-15 Cracovia przegrała 2:3 ze Stalą Rzeszów. Gole dla Pasów zdobyli Mykola Motrych i Kajetan Feliks. Ostatecznie to dzisiejsi goście zajęli pierwsze miejsce w grupie i zagrają o medale mistrzostw Polski.

Po wynikach poprzedniej kolejki wiadomym było, jak dużą stawkę będzie miało dzisiejsze spotkanie w Rącznej. Nasz zespół, mając świadomość, że tylko zwycięstwo daje mu przepustkę do fazy finałowej, od początku mocno ruszył na rywali i w 16. minucie ta przewaga została przekuta na trafienie Mykoli Motrycha, który precyzyjnym strzałem wykończył składną akcję Pasów. Obraz gry zmienił się w 30. minucie, kiedy Stal przeprowadziła szybką kontrę, doprowadzając do remisu. Po przerwie nasz zespół ponownie ruszył po gola i już po niespełna 10 minutach wrócił na prowadzenie po kapitalnym strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Kajetana Feliksa. Goście znów jednak byli w stanie odpowiedzieć, tym razem błyskawicznie i w decydującą fazę spotkania wchodziliśmy przy wyniku 2:2. Na niecały kwadrans przed końcem jeden z zawodników gości zobaczył drugą żółtą kartkę i po tym wydarzeniu zawodnicy trenera Dudzińskiego już na pełnym ryzyku rzucili się, by zdobyć zwycięskiego gola. Dwa razy było bardzo blisko po strzałach Fedki, za każdym razem piłka przelatywała jednak tuż obok słupka. W ostatniej akcji meczu mieliśmy rzut wolny z bocznego sektora, a w pole karne wszedł również bramkarz, Tobiasz Bzdyl. Goście po dośrodkowaniu przejęli piłkę i wykorzystali naszą pustą bramkę, strzałem z własnej połowy zamykając mecz i zapewniając sobie grę w fazie finałowej.

Ogromne gratulacje dla naszego zespołu za ambicję i wolę walki pokazaną nie tylko w dzisiejszym meczu, ale całym sezonie!