U-17: Dotkliwa porażką z Koroną

08.09.2024

Juniorzy młodsi Cracovii przegrali 0:5 z Koroną Kielce w meczu 5. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-17. W następnej kolejce nasz zespół uda się na wyjazdowy mecz ze Stalą Rzeszów.

Początek meczu nie zwiastował zupełnie takiego rozwoju wydarzeń. W pierwszym kwadransie to właśnie Pasy stwarzały sobie sytuacje i wydawało się, że są coraz bliżej otworzenia wyniku. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić goście. Zespół trenera Andrzeja Paszkiewicza najpierw wysłał dwa sygnały ostrzegawcze, a przy obu sytuacjach trzeba podkreślić świetną pracę stojącego w naszej bramce Jakuba Czecha, który popisał się między innymi świetnym refleksem, broniąc strzał gracza Korony z kilku metrów. Po kilku minutach piłkę z linii bramkowej musiał wybijać natomiast Kacper Cecuła.

Na ostrzeżeniach jednak się niestety nie skończyło. W 34. minucie w tempo do podania prostopadłego ruszył napastnik Korony i spokojnie wykończył sytuację. Po zmianie stron goście błyskawicznie podwyższyli, bo przed ich golem na 2:0 nie upłynęła nawet minuta drugiej części gry. Po kilku minutach było już 0:3, kiedy Koroniarze skutecznie wykończyli szybki kontratak, a w końcowym kwadransie dołożyli jeszcze dwa trafienia, podkreślając swoje w pełni zasłużone zwycięstwo.

Punktów nasz zespół poszuka w następny weekend, udając się na wyjazdowy mecz ze Stalą Rzeszów.