U-17: Hutnik lepszy w Rącznej na koniec sezonu

  26.05.2024
  U-17: Hutnik lepszy w Rącznej na koniec sezonu

  W 30. kolejce grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-17 Cracovia przegrała 1:2 z Hutnikiem Kraków. Gola dla Pasów w końcówce meczu zdobył Dawid Kaczor.

  Drużyna trenera Pawła Szwajdycha chciała zakończyć sezon drugim derbowym zwycięstwem z rzędu, a w niedzielne popołudnie naprzeciwko nich stanęła ambitna drużyna Hutnika Kraków. Pasy z początku miały sporą przewagę, której nie udało się udokumentować, a w odpowiedzi goście wykorzystali swoją szansę i na przerwę zeszli z prowadzeniem. Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił, nasz zespół wykreował kilka okazji, żadnej nie udało się jednak zamienić na gola. W odpowiedzi Hutnik wyprowadził skuteczną kontrę i podwyższył prowadzenie. W 79. minucie goście stracili jednego z zawodników, po tym jak zobaczył on drugą żółtą kartkę. Przewagę nasz zespół wykorzystał w 87. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym Dawid Kaczor zachował się najlepiej i dał nam kontaktowego gola. Wyrównać się nie udało i ostatecznie na koniec sezonu w Rącznej komplet punktów zdobył zespół z Nowej Huty.

  Centralna Liga Juniorów U-17, gr. wschodnia | 30. kolejka

  Cracovia 1:2 Hutnik Kraków

  gol dla Pasów: 87' Kaczor

  skład: Czech - Kogut(c), Zaremba, Dej, Kaczor, Mateja, Plesiński(Fietko), Polak(Śliz), Tabisz(Jochimczyk), Łętek(Ankowski), Doniec(Łędzki)

  ławka: Golonka, Asei

  trener: Paweł Szwajdych

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ