U-17: Remis z Escolą

21.09.2024

Juniorzy młodsi zremisowali 2:2 z Escolą Varsovia w meczu 7. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-17. Gole dla Pasów padały po strzale samobójczym, a także trafieniu Kacpra Cecuły.

Mecz rozpoczął się idealnie dla ekipy trenera Pawła Szwajdycha. Prawą stroną podłączył się Maksymilian Poproch, zagrał wzdłuż bramki, a tam obrońca Escoli interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Nasz zespół mógł pójść za ciosem kilkanaście minut później, kiedy dobrze obrońcom urwał się Filip Kowalak i posłał mocny strzał w kierunku krótkiego rogu bramki, golkiper Escoli świetnie jednak sparował uderzenie na słupek.

Druga część pierwszej połowy należała jednak do gości. Escola postraszyła nas najpierw groźną sytuacją po centrze z rzutu wolnego, czujnie na linii interweniował Jakub Chrapusta. Po chwili był jednak bez szans, kiedy do kolejnego dośrodkowania najwyżej wyskoczył jeden z gości i ładną główką dał swojej drużynie wyrównanie. Do szatni schodziliśmy już ze świadomością konieczności odrabiania wyniku. Składna akcja Escola została zakończona płaskim strzałem w długi róg, a piłka po odbiciu od słupka wylądowała w naszej w bramce.

Po zmianie stron nasz zespół z bardzo dużą werwą ruszył, by odrobić straty, co udało się już po 10 minutach. Kacper Cecuła najpierw był blisko wykończenia składnej akcji, do której podłączył się z obrony, jego strzał odbił jednak bramkarz. Po chwili właśnie Cecuła dopiął swego, kapitalnie nachodząc na piłkę dograną z rzutu rożnego i nie dając szans bramkarzowi rywali.

Mecz mógł przesądzić wprowadzony w drugiej połowie Olivier Łętek, tego popołudnia nie miał jednak pełnej przychylności losu. Dwukrotnie świetnie wychodził do prostopadłych podań, wychodząc oko w oko z bramkarzem, najpierw jednak jego przytomny strzał w długi róg trafił słupek, a kilka minut później spróbował przelobować bramkarza, ten jednak odczytał jego zamiary.

Końcówka była z obu stron bardzo nerwowa, emocje buzowały, czego dowodem dwie czerwone kartki, najpierw dla zawodnika Escoli, a później dla Pawła Dońca za drugi żółty kartonik.

Goli w tym meczu już nie oglądaliśmy, a następna okazja do zwycięstwa dla juniorów młodszych przypadnie w sobotę 28 września, kiedy o 15:00 zagrają na wyjeździe z Olimpią Elbląg.