U-17: Remis z Jagiellonią w "wietrznym" meczu

28.03.2024

Juniorzy młodsi w 22. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17 zremisowali 1:1 z Jagiellonią Białystok, a bramkę dla naszego zespołu strzałem z rzutu karnego zdobył Szymon Królak.

Spotkanie toczyło się głównie pod dyktando wiatru, który przez niemal całe 90 minut mocno dawał się we znaki obu zespołom. W pierwszej połowie pod wiatr grał nasz zespół i właśnie ogromny podmuch utrudnił interwencję Konradowi Golonce, a w konsekwencji po dużym zamieszaniu w polu karnym goście objęli prowadzenie. Od straty gola nasz zespół mocno naciskał na rywali, ambitnie szukając wyrównania. To udało się w 73. minucie, kiedy obrońca "Jagi" zablokował strzał ręką i w efekcie otrzymaliśmy rzut karny, który pewnie na gola zamienił Szymon Królak. Nasz zespół do końca walczył o komplet punktów, ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak remisem.