U-19: Porażka z Escolą w strugach deszczu

14.09.2024

Cracovia U-19 przegrała w Rącznej 1:2 z Escolą Varsovia w meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19. Gola dla Pasów strzałem z rzutu karnego zdobył Dawid Kaczor.

Pasy rozpoczęły mecz z ogromną werwą, bardzo wysoko atakując rywali pressingiem. To mogło przynieść gola już w 2. minucie, kiedy Tabisz wyłożył piłkę do Golusa, jego strzał w kierunku bliższego słupka był jednak niecelny. W pierwszym kwadransie przewaga naszego zespołu była widoczna, została jednak przerwana w najgorszy możliwy sposób.

W 21. minucie Escola miała rzut rożny, w polu karnym najlepiej poradził sobie jeden z jej zawodników uderzając głową, Konrad Golonka odbił piłkę przed siebie i w efekcie dopadł do niej inny z graczy gości, wbijając piłkę z bliska do bramki. Po chwili mogło być 0:2, ale Golonka bardzo dobrze interweniował przy mocnym strzale z ostrego kąta.

Przed przerwą byliśmy blisko wyrównania, kiedy świetnie w pole karne wpadł Tabisz i szukał strzału "pasówką" w kierunku dalszego słupka, czujnie jego intencję przeczytał jednak golkiper gości i do szatni schodziliśmy z jednobramkową stratą.

Deszcz padający przez całą pierwszą połowę zintensyfikował się w przerwie i przez sporą część drugiej części gry, zmieniając to spotkanie w mecz na wodzie. W tych warunkach lepiej na początku odnajdywali się rywale. Najpierw strzał z kilku metrów zblokował Dziewicki, ale po następującym po nim rzucie rożnym znów najlepiej w polu karnym zachowali się rywale i celną głowką podwyższyli wynik.

Cracovia ambitnie szukała powrotu do spotkania. W poprzeczkę mocnym strzałem trafił Czerwiński, a po chwili mieliśmy rzut karny. Do piłki podszedł Dawid Kaczor i pewnym strzałem dał naszej drużynie kontakt na 10 minut przed końcem meczu. Drugiego gola znaleźć się już jednak nie udało i komplet punktów pojechał do Warszawy.

W następnej kolejce zespół trenera Wojciecha Ankowskiego zagra na wyjeździe z Lechem Poznań.