U-19: Śląsk lepszy w Rącznej

28.09.2024

Juniorzy starsi przegrali 3:4 ze Śląskiem Wrocław w 8. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19. Gole dla Pasów zdobywali Bartosz Zgłobik, Dawid Kaczor i Szymon Królak.

Mecz ułożył się dla naszego zespołu fantastycznie, bo już po pięciu minutach nie tylko prowadziliśmy, ale graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Bartosz Zgłobik oddał strzał lewą nogą z dystansu, po drodze był jeszcze rykoszet od jednego z graczy Śląska, który sprawił, że piłka wylądowała w siatce. Po chwili drugą żółtą kartkę obejrzał jeden z graczy gości i wydawało się, że Pasy są na autostradzie do zwycięstwa.

Tak się jednak nie stało. Śląsk od momentu wykluczenia swojego gracza zdominował to spotkanie, czego efektem były dwa gole strzelone jeszcze przed przerwą. Najpierw skutecznie wykonany rzut karny, a następnie wykorzystanie niepewności w naszych szeregach obronnych, braku wybicia piłki z pola karnego, co zaowocowało strzałem z kilku metrów, z którym nie mógł sobie poradzić i tak broniący tego popołudnia bardzo dobrze Konrad Golonka.

Druga połowa znów zaczęła się od pozytywnego akcentu, bo wprowadzony w przerwie Szymon Królak przedarł się prawą stroną i zagrał mocno na przedpole, gdzie swoją pracę wykonał Dawid Kaczor, pakując piłkę do siatki. Znów jednak odezwały się błędy z pierwszej połowy i tym razem zdecydowanie zbyt dużo miejsca miał napastnik Śląska, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z Golonką.

Królak do asysty dołożył gola, wyrównując ponownie stan gry w 63. minucie. Nasz zawodnik skutecznie zastawił się przed obrońcą i uderzeniem z półwoleja zmieścił piłkę przy bliższym słupku. Po pięciu minutach znów trzeba było gonić wynik, kiedy kolejne błędy w defensywie poskutkowały płaskim strzałem z okolic 11. metra, który ostatecznie wylądował w siatce. Uczciwie trzeba oddać, że Śląsk mógł tych goli zdobyć więcej, gdyby nie świetne interwencji Golonki.

Ostatecznie mimo gry w przewadze przez ponad 80 minut, musieliśmy uznać wyższość gości z Dolnego Śląska. W następnej kolejce drużyna trenera Wojciecha Ankowskiego w piątek 4 października zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.