U-19: Wyjazdowa wygrana w Poznaniu!

21.09.2024

Juniorzy starsi w 7. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19 pokonali na wyjeździe 2:0 Lecha Poznań! Gole dla Pasów zdobywali Mateusz Golus i Dawid Kaczor.

Bardzo zamknięte spotkanie we Wronkach rozstrzygnęło się w kilku momentach. W 16. minucie Golus uderzył z rzutu wolnego, piłka zaliczyła jeszcze rykoszet od muru, myląc golkipera Lecha i lądując w siatce! Bramkarz Lecha tuż przed przerwą uratował także swój zespół od straty drugiego gola, kapitalnie parując strzał Pasów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W naszej bramce bardzo dobrze sprawował się Konrad Golonka, który w pierwszej połowie zatrzymał dynamiczną i groźną akcję skrzydłowego Kolejorza.

W drugiej połowie nasz zespół został nieco zepchnięty do defensywy, wyprowadzając jednak groźne kontry. Po jednej z nich mieliśmy sytuację sam na sam, z której zwycięsko wyszedł jednak golkiper gospodarzy. Nasza obrona pokazała monolit także w 70. minucie, kiedy ofiarna interwencja naszego bloku defensywnego zatrzymała piłkę zmierzającą do bramki. Uspokoić sytuację udało nam się na kwadrans przed końcem, kiedy Kaczor skutecznie nacisnął na bramkarza Lecha, w efekcie przejmując piłkę i pakując ją do pustej bramki.

W następnej serii gier nasza drużyna wraca do Rącznej, gdzie w sobotę 28 września o 14:00 zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.