Wykład dla młodych zawodników Pasów na Uniwersytecie Jagiellońskim

  26.09.2023
  Wykład dla młodych zawodników Pasów na Uniwersytecie Jagiellońskim

  W poniedziałkowe popołudnie, zawodnicy Akademii Cracovii grający w drużynach Juniorów Starszych i Juniorów Młodszych wzięli udział w wyjątkowym wykładzie dotyczącym różnych aspektów pracy w klubach sportowych. Poprowadził go dr Szczepan Kościółek z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  - Uważam, że dzisiejszy wykład z doktorem był bardzo przydatny dla każdego z nas, ponieważ pokazał nam, jak wygląda cała otoczka związana z marketingiem w sporcie, a w szczególności w piłce nożnej. Dowiedzieliśmy się, jak duży wpływ na rozwój i działalność sportu mają poszczególne działy marketingu - stwierdził Jan Krupa, zawodnik sekcji Juniorów Starszych.

  - Jako Cracovia chcemy kształtować zawodników nie tylko w aspekcie sportowym, ale także odgrywać kluczową rolę w ich rozwoju jako ludzi. Wspieranie kariery dwutorowej pomaga w zrównoważonym rozwoju emocjonalnym, społecznym oraz intelektualnym piłkarzy, co jest istotne zarówno dla nich samych, jak i dla społeczności. W efekcie pozwoli to zabezpieczyć ich po zakończeniu kariery piłkarskiej, niezależnie od momentu i sposobu, w którym to się wydarzy. Jesteśmy przekonani, że jako Klub możemy kształtować nie tylko dobrych zawodników, ale potencjalnych pracowników sektora sportowego, którzy niebawem wrócą do klubu w charakterze pracowników administracyjnych, finansowych czy specjalistów od marketingu. Dziękuję Wydziałowi Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego za zaproszenie do siebie oraz kolejny już wykład dla naszych zawodników - dodaje Wicedyrektor ds. Sportowych MKS Cracovia SSA, Filip Trubalski.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ