M. Probierz: Kibice zobaczyli bardzo ciekawe spotkanie

• Wideo
25.09.2019
Cracovia w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski! Awans do następnej rundy stał się efektem ważnego zwycięstwa z ubiegłorocznym finalistą - Jagiellonią Białystok. Wygrany 4:2 mecz na konferencji prasowej podsumowywali obydwaj szkoleniowcy.

Michał Probierz (I Trener Cracovii): Kibice zobaczyli bardzo ciekawe spotkanie. Jego tempo było dosyć dobre. Mecz miał różne fazy - początkowo pewność siebie była po stronie Jagiellonii, ale spokój wracał nam z minuty na minutę. Co ważne, zdobyliśmy piękne bramki. Zawsze zwracamy zawodnikom na to uwagę. Szkoda, że nie padła bramka na 4:1, jednak ważne, że dobrze zamknęliśmy mecz. Niepotrzebnie tylko straciliśmy gola na 2:1, bo zawodnicy Jagiellonii nabrali pewności siebie.

Dobrze, że zostawiliśmy w drużynie Tomasa Vestenickiego. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Jest dla nas naprawdę dobrą alternatywą. Musimy się dobrze zregenerować i przygotować do meczu derbowego.

Niko Datković przejdzie jutro operację. Miejmy nadzieję, że nie będzie to długa przerwa. Rubio i Pik również muszą przejść zabieg. Zmniejszyły się nam pola manewru.

Chcieliśmy, by Pelle wszedł powoli, dlatego nie wystawiliśmy go na mecz z Legią. Nie chcę mówić, co było przyczyną, bo gramy niedługo. Nie chcielibyśmy ujawniać tego przed nadchodzącym meczem. Sztab medyczny stara się, by postawić go na nogi.

Ireneusz Mamrot (I Trener Jagiellonii): Wynik był dla nas dużo gorszy niż gra. Cracovia na pewno była bardziej skuteczna. Traciliśmy bramki w bardzo trudnych momentach, lecz być może doszłoby do dogrywki, gdybyśmy nie narazili się na kontrę.

Nie tylko Cracovia dokonała zmian względem ostatniego meczu ligowego. W moim zespole również siedmiu zawodników zmieniło się po meczu z Lechem Poznań. Były w jego grze momenty, w których graliśmy dobry mecz, więcej utrzymywaliśmy się przy piłce. Zależało nam na Pucharze, szkoda tego wyniku. Musimy jednak myśleć już o meczu z Pogonią. To jest dla nas na chwilę obecną najważniejsze.