M. Probierz: Takie spotkania jak dziś są najtrudniejsze

• Wideo
24.08.2019
Za nami mecz przyjaźni z gdyńską Arką. Po zwycięstwie Pasów 3:1 na konferencji prasowej spotkanie podsumował nasz Trener, Michał Probierz.

Michał Probierz (I trener Cracovii): Chcę podziękować Damianowi Dąbrowskiemu za dwa lata wspólnej pracy. To gracz, do którego mam wielki szacunek jako człowieka i zawodnika. Borykał się z kontuzjami, chwała dla niego, że wrócił. Przed nim nowe wyzwanie. Życzę mu wszystkiego dobrego w nowym klubie.

Zmiana otoczenia też czasem pomaga w pewnych elementach. Między mną i Damianem nie ma żadnej kłótni, żadnego drugiego dna. Jest kwestia młodzieżowca, który musi grać. Gra Lusiusz, chcemy również dać szansę Pikowi od pierwszej minuty, choć nie wiem, czy już w następnym meczu. Od niedawna trenuje z nami także Ożóg. Czasem trzeba się pożegnać z zawodnikami i sprowadzić nowych, by zespół miał przed sobą nowe wyzwania. Ze mną nie ma problemów żaden zawodnik, który jest profesjonalistą i chce się rozwijać.

Takie spotkania jak dziś są najtrudniejsze. Wszyscy dopisywali sobie trzy punkty jeszcze przed meczem, ale pokazaliśmy dobrą grę. Dużym plusem dla nas jest piękna bramka Lopesa i dobry występ Pelle. Nowi zawodnicy powoli wkomponowują się w zespół, idą do przodu. Szkoda jedynie utraty bramki w ostatnich minutach. Bardzo zależało nam, by wygrać do zera. Musimy ciągle pracować nad konsekwencją i odpowiedzialnością.

Przed przerwą reprezentacyjną mamy jeszcze przed sobą mecz z Lechem. Zrobimy wszystko, by w następną niedzielę pokazać się z jak najlepszej strony. Wierzymy, że z lepszym efektem, niż we Wrocławiu.