M. Probierz: Zrobimy wszystko, by zagrać jeszcze lepiej

• Wideo
11.07.2019
Po trzech latach Pasy wróciły do Europy. Na początek remisujemy w Dunajskiej Stredzie 1:1. Spotkanie na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obydwu zespołów.

Michał Probierz (Cracovia): Mówiliśmy już wczoraj na konferencji, że Dunajska Streda to bardzo gorący teren. To się potwierdziło. Od samego początku staraliśmy się grać w piłkę, nie tylko bronić. W początkowej fazie utrzymywaliśmy się przy piłce, potrafliśmy też sprawnie zmieniać kierunek akcji. Popełniliśmy jednak za dużo strat własnych i tym odbudowaliśmy drużynę Dunajskiej Stredy. Nie możemy tracić bramek w 43 minucie po kontrze, gdy prowadzimy na wyjeździe. W drugiej połowie nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans. Remis jest jednak wynikiem dobrym dzięki bramce, którą zdobyliśmy na wyjeździe. Zrobimy wszystko, by zagrać jeszcze lepiej u siebie. Z pewnością będziemy mieli też jeszcze większe wsparcie fanów, takie jak miał tutaj zespół Stredy.

Okaże się, jaka jest sytuacja Michała Helika. Podczas meczu zrobiliśmy wszystko, by nie krwawił. Lekarz zdecyduje również o występie Michala Siplaka w rewanżu. Nie zgodzę się, że mamy problem ze skutecznością. Zagraliśmy dziś z rywalem, który się przed nami nie położył. Walczył w całym sezonie i robił to również dzisiaj. Ich bramkarz bronił w wielu bardzo groźnych sytuacjach. Rafa Lopes i Pelle van Amersfoort współpracują ze sobą, widać pozytywy w ich grze.

Peter Hyballa (DAC 1904): Zbyt łatwo oddaliśmy pole Cracovii. Nie walczyliśmy wystarczająco o piłkę, podeszliśmy ze zbyt dużym respektem do rywala. Straciliśmy w związku z tym bramkę. W przerwie podjęliśmy decyzję, by zmienić nieco grę. Szukaliśmy dryblingu, otworzyliśmy nasza grę na skrzydłach. Cracovia starała się w odpowiedzi izolować naszych graczy ofensywnych. Jestem dumny z zespołu i wiem, że jeśli uwierzymy jeszcze bardziej w swoje umiejętności, zdobędziemy ważną bramkę w Krakowie. Dziękuję fanom, którzy dopingowali dziś drużynę z całych sił. Wzruszającym momentem było pożegnanie z trybunami Lubomira Šatki. To świetny gracz, szkoda że od nas odchodzi.