Nike ubierze piłkarzy Cracovii!

    09.02.2012
    Nike ubierze piłkarzy Cracovii!
    Na tę chwilę kibice Pasów czekali długo i niecierpliwie. Dziś możemy ogłosić oficjalnie, że w rundzie wiosennej piłkarze Cracovii na boisko wybiegną w strojach światowego potentata. Zawodnicy zamienią koszulki niemieckiego JAKO na znaną na całym świecie markę Nike!

    Na tę chwilę kibice Pasów czekali długo i niecierpliwie. Dziś możemy ogłosić oficjalnie, że w rundzie wiosennej piłkarze Cracovii na boisko wybiegną w strojach światowego potentata. Zawodnicy zamienią koszulki niemieckiego JAKO na znaną na całym świecie markę Nike!

    - Od 1 lutego nasza firma jako partner handlowy Nike Poland została sponsorem technicznym MKS Cracovia SSA. Razem przygotujemy nowe koszulki Cracovii, które jeszcze w tej rundzie założą zawodnicy. Jeśli chodzi o koszulki wyjazdowe, to zawodnicy będą grać w błękitnych strojach. Koszulki domowe nie będą dedykowane i będą pochodzić z linii Interu Mediolan - informuje Zenon Piętak, właściciel Kraksportu.

    Umowa została podpisana na okres 2,5 roku. Zgodnie z jej postanowieniami drużyna piłkarska Cracovii, występująca w Ekstraklasie, będzie używać sprzętu meczowego i treningowego firmy Nike. - Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy. Firma Nike to znana i ceniona na całym świecie marka. Produkty opatrzone logo Nike możemy zobaczyć na boiskach całego świata. Tym bardziej cieszy nas, że już niebawem Cracovia dołączy do grona drużyn występujących w strojach tego odzieżowego giganta - mówi Jakub Tabisz, wiceprezes zarządu MKS Cracovia SSA.

    Nike Poland podkreśla z kolei, że połączenie tradycji i nowoczesności z pewnością będzie procentować na boisku.- Nike Poland jest dumna, że piłkarze najstarszego i jednego z najbardziej szanowanych klubów piłkarskich w Polsce będą grać w naszych strojach i korzystać z naszego sprzętu sportowego. Wierzymy, że połączenie tradycji klubu i ambicji jego zawodników z innowacyjnymi produktami, jakie dostarczy Nike sprawi, że piłkarze zagrają jeszcze lepiej i każdy mecz Cracovii będzie jeszcze lepszym widowiskiem dla kibiców klubu - zapewnia Christophe Merkel, General Manager Nike Poland.

    Zadowolenia z nawiązanej współpracy z Klubem nie kryje też właściciel Kraksportu. - Cieszę się, że do grona naszych partnerów dołącza kolejny klub z Ekstraklasy, tym bardziej, że jest to klub z Krakowa, w którym siedzibę od15 lat ma również firma Kraksport. Podpisanie umowy z MKS Cracovia SSA jest realizacją strategii o nawiązaniu współpracy sponsorskiej z drużyną o bogatej tradycji. Mam nadzieję, że wspólnie z firmą Nike spełnimy oczekiwania klubu i kibiców Cracovii - zapewnia Zenon Piętak.

    Oficjalna prezentacja pełnych strojów meczowych zaplanowana została na początek kwietnia. Również w kwietniu na terenie stadionu otwarty zostanie sklep piłkarski, w którym będzie można kupić produkty klubowe Cracovii oraz kolekcję NIKE FOOTBALL. Firma Kraksport otrzymała wyłączność na dystrybucję replik oraz innych produktów klubowych Nike.

    Nike to amerykańska firma, jeden z największych producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Obok Adidasa to najbardziej rozpoznawalny koncern branży odzieżowej na świecie. W strojach Nike występują znane drużyny klubowe tj. FC Barcelona, Manchester United, Arsenal Londyn, Inter Mediolan, Juventus Turyn. Firma zaopatruje także reprezentacje narodowe: Brazylii, Polski, Portugalii, Holandii, USA, Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej i Francji. Spośród drużyn wstępujących w polskiej Ekstraklasie Nike ubiera Zagłębie Lubin.

    CRACOVIA TO RÓWNIEŻ