Pamiętamy! Piłkarze Cracovii z wizytą w Wadowicach [VIDEO, FOTO]

    02.04.2015
    Pamiętamy! Piłkarze Cracovii z wizytą w Wadowicach [VIDEO, FOTO]
    Piłkarze Cracovii odwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Dziś przypada 10. rocznica śmierci Papieża Polaka.

    Mateusz Żytko, Mateusz Cetnarski i Deleu udali się do Wadowic, by w imieniu całej drużyny w szczególny sposób uczcić pamięć o Janie Pawle II. Zawodnicy "Pasów" w tym celu zwiedzili muzeum wyjątkowe na skalę światową, mieszczące się w domu rodzinnym Karola Wojtyły.

    - Cieszę się z tej wizyty. Wśród zawodników Cracovii był również Brazylijczyk. To kolejny przedstawiciel tego kraju, który odwiedził nasze Muzeum, odkąd zostało ono otwarte. W ciągu roku przyjęliśmy tu 240 tysięcy osób z 94 krajów całego świata - mówi zastępca dyrektora ds. programowych w Muzeum, Pan Michał Jakubczyk.

    - To dla mnie wielkie przeżycie i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem przyjechać do Muzeum w tak ważnym dniu jak rocznica śmierci Jana Pawła II. Papież był czterokrotnie z pielrzymką w moim kraju i wszyscy go tam kochają. Gdy powiedziałem mojej mamie, że będę w Jego muzeum, była trochę zazdrosna, ale przede wszystkim szczęśliwa - przyznaje Deleu.

    Papież Polak nigdy nie krył swojej sympatii do Cracovii. Na początku ksiądz, a później biskup i kardynał Karol Wojtyła często był widywany na stadionie naszego Klubu.

    Do historii przeszła prywatna audiencja "Pasów" u Papieża w Watykanie na kilka miesięcy przed jego odejściem do Domu Ojca. Dziś już Święty Jan Paweł II powiedział wtedy Cracovia Pany! podkreślając tym samym swoje przywiązanie do najstarszego Klubu w Polsce.

    OJCZE ŚWIĘTY, TWOJA CRACOVIA NIGDY CIĘ NIE ZAPOMNI!