PKO BP Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Cracovia, godz. 20:30

    02.10.2020
    PKO BP Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Cracovia, godz. 20:30

    Już dziś, w 6. kolejce PKO BP Ekstraklasy na Stadionie Wrocław, Pasy zmierzą się z zespołem wrocławskiego Śląska. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 20:30.


    Drużyna naszego dzisiejszego rywala na ten moment nie zagrała kompletu spotkań ligowych. Mecz wrocławian w minionej kolejce, w której mieli zmierzyć się z Legią Warszawa, został przełożony z uwagi na spotkanie pucharowe ówczesnych rywali.

    Po czterech ligowych spotkaniach nowego sezonu Śląsk ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, remis oraz jedną przegraną. Ostatnia z nich miała miejsce właśnie w czwartej kolejce, kiedy to wrocławianie ulegli Pogoni Szczecin jedną bramką na wyjeździe. Jedyne trafienie w tym meczu zdobył Michał Kucharczyk z rzutu karnego, w końcowych minutach ustalając wynik spotkania.

    W wyjściowej jedenastce naszych dzisiejszych rywali zobaczyliśmy następujących graczy: Matus Putnocky - Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mark Tamas, Dino Stiglec - Maciej Pałaszewski, Waldemar Sobota, Mathieu Scalet, Lubambo Musonda, Robert Pich, Piotr Samiec-Talar. Po przerwie na boisku pojawili się także Marcin Szpakowski, Erik Exposito, Bartłomiej Pawłowski oraz Szymon Lewkot.

    Trenerem zespołu z Wrocławia jest Vítězslav Lavička, pełniący tą funkcję od stycznia 2019 roku. Przed rozpoczęciem pracy z drużyną Śląska Lavička był szkoleniowcem reprezentacji Czech U-21.

    W spotkaniu ze Śląskiem Wrocław rozjemcą sporów będzie Krzysztof Jakubik. W minionym sezonie sędzia z Siedlec prowadził dwa spotkania z udziałem Pasów - jedno w ramach rozgrywek ligowych, a jedno w drodze po trofeum Pucharu Polski. W obydwu wypadkach były to mecze domowe. W lidze Cracovia wygrała wówczas 1:0 z Lechią, zaś w rozgrywkach pucharowych pokonała 4:2 białostocką Jagiellonię.

    Podczas meczu ze Śląskiem sędziemu Jakubikowi na liniach pomagać będą Arkadiusz Kamil Wójcik i Bartosz Heinig. Arbitrem technicznym został Kornel Paszkiewicz. Wóz VAR obsłużą Piotr Lasyk i Konrad Sapela.

    Transmisję ze spotkania od godz. 20:25 przeprowadzą dwie anteny Canal+ Sport: główna oraz trzeci kanał sportowy pod tą nazwą. Mecz zostanie zagrany w ramach telewizyjnego SuperPiątku, w związku z czym przedmeczowe studio rozpocznie się już o 20:00.