EKSTRA TALENT 2023 W RĄCZNEJ ZA NAMI

    11.09.2023
    EKSTRA TALENT 2023 W RĄCZNEJ ZA NAMI

    W piątek na terenie Cracovia Training Center w Rącznej odbyła się kolejna edycja cyklu Ekstra Talent. Oprócz piłkarskiej rywalizacji młodzi zawodnicy i zawodniczki mieli okazję zmierzyć się również z kilkoma testami sprawnościowymi. W wydarzeniu wzięli udział także trener Jacek Zieliński i kapitan pierwszego zespołu Pasów Jakub Jugas, tak jak i prezes Ekstraklasa S.A. Marcin Animucki.

    To już ósma edycja cyklu Ekstra Talent, w którym Ekstraklasa odwiedze wszystkie kluby, organizując wydarzenia skierowane do najmłodszych piłkarzy i piłkarek. W piątek 8 września zawitało ono do Rącznej, gdzie od samego rana trwała rywalizacja nie tylko w turnieju piłkarskim, ale także w kilku testach sprawnościowych.



    Po energicznej rozgrzewce uczestnicy przystąpili do wymagającego beep testu. W jego trakcie padł rekord wszech czasów, bo Oliwka, zawodniczka Garbarni Kraków, pokonała aż 108 odcinków, co jest najlepszym wynikiem wśród dziewczynek w całej historii cyklu. Potem przyszedł czas na sprawdzenie się w innych konkurencjach - zwisie na drążku, biegu wahadłowym 10x5 metrów i testach sprawdzających czas reakcji, mieli także okazję spróbowania gry w teqball. Kiedy już wszyscy zawodnicy i zawodniczki uporali się z testami, przyszedł czas na rywalizację w turnieju piłkarskim.















    Po jego zakończeniu miało miejsce oficjalnie rozdanie nagród, gdzie nagrodzeni zostali najlepsi w poszczególnych konkurencjach, a także wszystkie zespoły rywalizujące w turnieju. Młodzi piłkarze i piłkarki odebrali nagrody z rąk przedstawicieli pierwszego zespołu Pasów, w osobach trenera Jacka Zielińskiego i kapitana Jakuba Jugasa, a także prezesa Ekstraklasa S.A. Marcina Animuckiego.





    fot. Michał Stawowiak