Legia Warszawa Legia Warszawa
Mecz zakończony Wynik meczu: 4 : 5
  • koniec meczu. superpuchar jest nasz!!!
  • 22:36
    Przed finałem Pucharu Polski Lukas Hrosso mówił, że w razie czego karne mamy "pochytane". Jak widać, miał stuprocentową rację. Paweł Wszołek okazał się jedynym pechowcem dzisiejszej serii jedenastek. Przez cały mecz sprawiał wrażenie niepewnego, piłka, mówiąc kolokwialnie nie siedziała mu na nodze. Na nasze szczęście nie siadła mu też w najważniejszym momencie. Niezwykle się cieszę, że mogę to napisać - zdobywamy drugie trofeum w tym roku! Bawmy się i pogratulujmy chłopakom, bo naprawdę na to zasłużyli. SUPERPUCHAR JEST NASZ!!!
  • 90'
    Penalty
    MILAAAAAAAAAN DIMUUUUUUUUUUUUUN!!!! JEEEEEEEEST!!! SUPERPUCHAR JEST NASZ!!!! BRAWO PANOWIE!
  • 90'
    Penalty
    Juranović pod samą poprzeczkę. Do piłki podchodzi Dimun, jeśli trafi, Superpuchar jedzie do Krakowa!
  • 90'
    Penalty
    Ivan Fiolić ze stoickim spokojem uderza w środek bramki. Ależ emocje!
  • 90'
    Penalty
    HROSSOOOOOOOO!!! Fatalny strzał Wszołka, Hrosso broni, jest 3-3!
  • 90'
    Penalty
    Vestenicky trafia. Uderzył spokojnie, mocno, w prawy dolny róg bramki.
  • 90'
    Penalty
    Hrosso rzucił się w drugą stronę, jednak Cholewiak uderzył w sam środek bramki. Legia 3-2 Cracovia.
  • 90'
    Penalty
    Sadiković ze stoickim spokojem pokonuje Cierzniaka. Piłka ponownie uderzona w ten sam róg.
  • 90'
    Penalty
    Trafia Valencia. Dotychczas wszystkie rzuty karne uderzone w lewo.
  • 90'
    Penalty
    Bliźniaczy karny. Uderzenie w lewo, tam też rzucił się bramkarz. Pelle trafia i mamy 1-1!
  • 90'
    Penalty
    Jako pierwszy do piłki pochodzi Domagoj Antolić. Hrosso wyczuł stronę, na którą się rzucić, jednak strzał był dla niego za mocny.
  • rzuty karne
  • 90'
    Dimun i Astiz już na środku boiska. Strzelamy na prawą bramkę, przeciwległą do słynnej "Żylety".
  • 90+4'
    A więc karne! Po 90 minutach mamy bezbramkowy remis, w meczu o Superpuchar Polski nie ma dogrywki, więc przechodzimy bezpośrednio do serii jedenastek.
  • koniec regulaminowego czasu gry
  • 90+4'
    Przeciągnął dośrodkowanie Tomas Vestenicky. Od bramki Cierzniak, rzuty karne coraz bliżej...
  • 90+2'
    Kiepskie dośrodkowanie Juranovicia. Wybita piłka wychodzi na aut, cały czas jednak gra toczy się na połowie Pasów.
  • 90+1'
    Cholewiak uderza piłkę po ziemi. Odbija się od nogi Mateja Rodina i wychodzi na rzut rożny.
  • 90'
    Za faul na Luquinhasie żółtą kartką upomniany Ivan Marquez Alvarez.
  • 90'
    Próbujemy lewą stroną, ale dobrze ustawiony Stolarski gasi tę akcję. Dobry kontratak Legii, Luquinhas faulowany tuż pod polem karnym Pasów. Będziemy mieć rzut wolny z 17. metra.
  • 87'
    Za krótko Juranović, dośrodkowanie zatrzymało się na pierwszym obrońcy.
  • 86'
    Żółta kartka dla Rapy i rzut wolny z groźnej pozycji.
  • 84'
    Skurcze złapały Luisa Rochę, Marek Saganowski zdecydował się na zmianę. Na placu gry pojawił się Paweł Stolarski.
  • 82'
    Taktyczny faul na Sadikovicu. Po wznowieniu piłka przeniesiona na prawą stronę boiska, gdzie wyszła poza jego obszar. Wznowi Legia.
  • 80'
    Za to przewinienie Brazylijczyk z bułgarskim paszportem otrzymuje żółtą kartkę.
  • 80'
    Fiolić dośrodkowuje, nabiegał Piszczek, ale dobrze ustawieni obrońcy. Kontratak zatrzymany przez Diego, który sfaulował Luquinhasa.
  • 79'
    Znakomita sytuacja Pelle! Strzał odbił się od głowy jednego z obrońców i wyszedł na rzut rożny.
  • 78'
    Mamy kolejną zmianę. Zmęczonego Marcosa Alvareza zastąpi Tomas Vestenicky.
  • 77'
    Dobre dośrodkowanie Wszołka, gdyby tylko ktoś je zamknął byłoby bardzo groźnie.
  • 77'
    Kolejna wymuszona zmiana. Cholewiak w miejsce Martinsa.
  • 75'
    Za głębokie dośrodkowanie Marcosa Alvareza. Cierzniak tym razem bardzo pewnie wyłapał piłkę.
  • 73'
    Druga zmiana w drużynie Pasów. Schodzi Rivaldinho, w jego miejsce Filip Piszczek.
  • 72'
    Chwila przerwy spowodowana urazem Andre Martinsa, ale już wracamy do gry.
  • 69'
    Ależ niepewny jest dzisiaj Cierzniak. Nikt jednak nie dopadł do upuszczonej przez niego piłki.
  • 67'
    Zawodnicy Legii założyli, posługując się terminologią hokejową, zamek. Co rusz starają się stworzyć sytuację, ale brakuje ostatniego podania.
  • 66'
    Mamy kolejną zmianę, tym razem taktyczną. Tomasa Pekharta zastąpi nasz stary znajomy, Rafa Lopes.
  • 65'
    Dobre dośrodkowanie Alvareza, niestety nie przyniosło ono efektu bramkowego.
  • 63'
    Żółtą kartką ukarany szkoleniowiec Pasów, Michał Probierz.
  • 60'
    Luquinhas uderzony w twarz przez Damira Sadikovicia. Legia rozpocznie od rzutu wolnego w okolicy środka pola.
  • 58'
    Kolejna zmiana, też spowodowana urazem. Schodzi z boiska kulejący Bartosz Kapustka, zastępuje go Domagoj Antolić
  • 56'
    Kolejna zmiana wywołana urazem. Zdruzgotanego Dawida Szymonowicza zastępuje Diego Ferrareso.
  • 54'
    Piłkę do siatki pakuje Tomas Pekhart, ale był na wyraźnym spalonym. W Warszawie wciąż bezbramkowy remis.
  • 53'
    Cała drużyna Cracovii cofnięta na swoją połowę. Legia próbuje skonstruować atak pozycyjny, każda próba uderzenia ląduje jednak na obrońcach.
  • 51'
    Mamy pierwszy celny strzał gospodarzy. Wprost w rękawice Hrosso uderzył Luquinhas.
  • 50'
    Dobre odegranie Szymonowicza, do piłki dopada Alvarez, jednak uderza prosto w obrońcę.
  • 48'
    Ależ miał okazję Wszołek! Z łatwością wszedł w pole karne, przełożył piłkę i dziubnął piłkę czubkiem buta. Na nasze szczęście - obok bramki.
  • 46'
    Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Ani Michał Probierz, ani Marek Saganowski nie zdecydowali się na zmiany.
  • Początek drugiej połowy
  • koniec pierwszej połowy
  • 45+1'
    To tyle jeśli chodzi o pierwszą połowę spotkania. Legia przeważa pod względem posiadania piłki, jednak to Pasy stworzyły sobie więcej klarownych sytuacji do zdobycia gola. Zapraszamy za około 15 minut na drugą połowę meczu o Superpuchar Polski.
  • 45'
    W drugą stronę Legia. Kapustka odgrywa do Luquinhasa, który pada na murawę. Wojciech Myć nic sobie z tego nie robi każąc kontynuować grę.
  • 44'
    To powinien być gol! Dobre, cięte podanie Sadikovicia za plecy obrońców trafia na głowę Pelle, który głową przenosi piłkę nad bramką.
  • 42'
    Ależ groźnie! Bartosz Kapustka uderzył z ostrego kąta w krótki róg minimalnie ponad bramką!
  • 40'
    Cierzniak odbija dośrodkowanie. Piłka trafia pod nogi Sadikovicia, ten dośrodkowuje wprost na głowę Szymonowicza. Jego strzał odbija się jeszcze od ziemi i trafia w rękawice bramkarza gospodarzy.
  • 39'
    Będzie rzut rożny. Szymonowicz zatrzymany przez Wszołka.
  • 37'
    Marcos Alvarez popisał się całkiem ładnym zagraniem w uliczkę. Szkoda tylko, że była ona ślepa.
  • 34'
    Groźna sytuacja w polu karnym Pasów. W kluczowym momencie Pekhart zgubił piłkę i akcja spaliła na panewce.
  • 33'
    Dośrodkowanie Juranovicia bez trudu wyłapał Hrosso.
  • 32'
    Luis Rocha faulowany przez Fiolicia. Rzut wolny z lewej strony boiska, około 25 metrów od bramki Pasów.
  • 29'
    Gospodarze nie są w stanie przedrzeć się dalej niż okolice 30. metra. Tym razem skuteczną interwencją popisał się Dawid Szymonowicz.
  • 26'
    Kiepsko wygląda dzisiaj współpraca bramkarza i linii obrony Legii. Po raz kolejny bliski straty Radosław Cierzniak.
  • 23'
    Uraz Wieteski uniemożliwi mu powrót na boisko. W jego miejsce zobaczymy doświadczonego Iñakiego Astiza.
  • 22'
    Rzut wolny około 25 metrów od bramki Legii. Alvarez uderzył prosto w bramkarza warszawskiej Legii.
  • 21'
    Mogło być groźnie! Lewczuk podał w stronę Cierzniaka, który ledwo opanował piłkę i w ostatniej chwili wybił ją na aut.
  • 20'
    Rivaldinho powalony przez Wieteskę w środku pola. Obrońca Legii schodzi na chwilę z placu gry, wciąż daje o sobie znać obite biodro.
  • 18'
    Mimo 65% posiadania piłki Legia Warszawa wciąż bez strzału w tym spotkaniu. Mamy chwilę przerwy w grze, w starciu z Dimunem ucierpiał Wieteska.
  • 16'
    Po słabym dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia przed pole karne, pod nogi Marcosa Alvareza. Strzał wylądował na trybunach.
  • 14'
    Mamy pierwszy celny strzał w tym meczu. Po dośrodkowaniu Dimuna głową uderzał Rivaldinho. Cierzniak z łatwością wyłapał to lekkie uderzenie.
  • 12'
    Szarpana gra w środku pola. Legia próbuje się przedrzeć, Pasy odbierają i wyprowadzają nieudany kontratak.
  • 10'
    Dośrodkowywał Marcos Alvarez. Po wybiciu Lewczuka piłka trafiła do Dimuna, który przeniósł ją z powrotem do Niemca. Ten uderzył mocno z ostrego kąta, ale w boczną siatkę.
  • 10'
    Będzie pierwszy rzut rożny w tym meczu. Dośrodkowanie Rapy przeciął Joel Valencia.
  • 8'
    Bardzo dobrze zagrał Kapustka w stronę Rochy, na nasze szczęście płaskie dośrodkowanie Portugalczyka nie znalazło adresata.
  • 6'
    Legia próbuje się przedostać lewym skrzydłem, skutecznie uniemożliwia im to dobry pressing pomocników Pasów.
  • 4'
    Dobra sytuacja Pasów! Pelle próbował przelobować Cierzniaka, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Powtórka pokazała, że Holender był na spalonym.
  • 3'
    Luquinhas faulowany w środku pola. Piłka trafia ostatecznie do Cierzniaka, który długim wykopem uruchamia skrzydła Legii.
  • 1'
    Zastawiający się Pekhart powalił Marcosa Alvareza. Przerwa w grze, Pasy rozpoczną z rzutu wolnego na własnej połowie.
  • 1'
    Gramy! Od środka boiska rozpoczynają gospodarze.
  • 20:24
    Piłkarze obu drużyn kończą rozgrzewkę, a widoczność na stadionie jest coraz lepsza. Zdaje się, że za chwilę rozpoczniemy spotkanie.
  • 20:18
    Zadymienie boiska spowodowane odpaleniem pirotechniki przez kibiców Legii opóźnia start spotkania.
  • 20:15
    Milan Dimun i Mateusz Wieteska już wyprowadzają swoje drużyny na murawę stadionu przy ul. Łazienkowskiej. Jeszcze kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka arbitra.
  • 20:10
    W ostatniej chwili zmieniono także arbitra, Mariusza Złotka zastąpił Wojciech Myć.
  • 20:09
    Okoliczności dzisiejszego meczu są bardzo nietypowe. Na ławce trenerskiej Legii zasiądzie dziś Marek Saganowski, ponieważ pierwszy trener stołecznej drużyny, Czesław Michniewicz, pojechał na zgrupowanie z młodzieżową reprezentacją Polski (powołanie otrzymał bramkarz Pasów, Karol Niemczycki).
  • 19:51
    Gospodarze wystąpią w składzie: Cierzniak - Juranović, Lewczuk, Wieteska, Rocha - Martins, Kapustka - Wszołek, Luquinhas, Valencia - Pekhart.
  • 19:49

Do meczu tylko pół godziny, czas zatem na przedstawienie składów. Najpierw Pasy:

• 19:31
    Co ciekawe, mistrz Polski zdobył Superpuchar jedynie 10 razy, co sprawia, że to zdobywca Pucharu jest faworytem spotkania. Nasz dzisiejszy rywal jest niekwestionowanym rekordzistą pod względem rozegranych meczów o Superpuchar. Zagrał o niego 13 razy wygrywając "zaledwie" cztery razy. Chciałoby się powiedzieć, że zarówno historia, jak i okoliczności stoją po stronie Pasów. Czy dorzucą dziś kolejne trofeum do klubowej gabloty? Przekonamy się za około dwie i pół godziny!
  • 19:26
    Dobry wieczór Państwu! Za niespełna godzinę rozpocznie się mecz o Superpuchar Polski! Będzie to 29. mecz o to trofeum, po raz pierwszy przyznano je w 1983 roku, kiedy to zdobywca Pucharu Polski, Lechia Gdańsk pokonała Lecha Poznań 1-0 po golu Jerzego Kruszczyńskiego.