Lech Poznań Lech Poznań
Mecz zakończony Wynik meczu: 1 : 1
  • koniec meczu
  • 90+4'
    I koniec! Remisem kończy się ten Mecz Przyjaźni. Było na pewno dużo emocji, dużo pięknych strzałów i parad. Gratulujemy obu drużynom i z wypiekami na twarzy czekamy na kolejne spotkania! Do zobaczenia!
  • 90+4'
    Dobrze pociągnął Thiago, został jednak sfaulowany przez Modera. Żółta kartka dla reprezentanta Polski.
  • 90+2'
    Pretensje do sędziego mają gracze Pasów. Faulowany jeden z naszych zawodników, ale była akcja sam na sam! Sędzia mógł to puścić!
  • 90+1'
    Bardzo aktywnego dzisiaj Alvareza zmienia Florian Loshaj.
  • 90'
    Żółta kartka dla Gardawskiego.
  • 90'
    Dobrze akcję poprowadził Thiago, podał w pole karne do Dimuna, ale kapitan Pasów nie utrzymał piłki.
  • 86'
    Jest! Mamy potwierdzenie! Gol uznany, mamy remis! Tu jeszcze będzie dużo emocji!
  • 88'
    Czekamy jeszcze na potwierdzenie z varu.
  • 86'
    Awwad! Gol dla Lecha! Izraelczyk najlepiej wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Zaspał trochę Thiago, dobrze widział tę piłkę ale zgubił zawodnika, którego krył.
  • 83'
    Rzut rożny dla Lecha, kontra Pasów szybko skasowana faulem Krawecia.
  • 81'
    Tym razem piłka trafia pod nogi obrońców Lecha. Szybki kontratak, przeniesienie ciężaru gry na prawe skrzydło. Schodzi do środka Puchacz, uderza, ale Niemczycki świetnie się ustawił i obronił ten strzał.
  • 80'
    Będzie jeszcze jeden rzut rożny po dośrodkowaniu na krótki słupek.
  • 80'
    Alvarez dośrodkowuje, Pelle strzela głową. Kolejny rykoszet, kolejny korner.
  • 79'
    Thiago uderza po kontrataku, po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.
  • 79'
    Wasyl Kraweć prosto w mur. Lech kontynuuje akcję prawym skrzydłem, wybijają obrońcy.
  • 78'
    Będzie rzut wolny dla Lecha w okolicach 25. metra. Faul Szymonowicza na Ishaku.
  • 75'
    Przewrotką teraz próbował Puchacz! Piłka odbita jednak od Gardawskiego.
  • 74'
    Biją głową w mur gracze gospodarzy. Kolejny rzut rożny wybity przez obrońców Pasów.
  • 73'
    Thiago fantazyjną podbitką rozpoczął kontratak, ale pobawił się w Marchwińskiego w polu karnym rywala. Rzut wolny z własnego pola karnego wykonają gracze Lecha.
  • 70'
    Krótko rozegrany rzut rożny szybko skasowany przez obrońców Pasów, od bramki Niemczycki.
  • 69'
    Dośrodkowanie Puchacza za głębokie, Rapa na wszelki wypadek wybija na rzut rożny.
  • 67'
    Piąte "żółtko" dla gospodarzy. W polu karnym Pasów zanurkował Marchwiński.
  • 66'
    Bardzo dobrze odegrał Alvarez piętą do Diego, ten chciał zaskoczyć obrońców i bramkarza, ale strzelił w okolice trzeciego piętra trybun.
  • 65'
    Pierwsza próba Awwada, uderzał lewą nogą, ale nie dokręcił tej piłki.
  • 63'
    I Puchacz za Skórasia. Jeszcze jedną zmianą dysponuje trener Żuraw.
  • 63'
    Kolejna podwójna zmiana w Lechu. Schodzi Ramirez, wchodzi Awwad.
  • 62'
    Szymonowicz skasował kontratak i obejrzał żółtą kartkę. To pierwsza indywidualna kara w naszej drużynie.
  • 60'
    Faulowany Thiago, Ishak ukarany żółtą kartką.
  • 59'
    Znów Alvarez! Doskonały zwód, mnóstwo przestrzeni i "rogal" posłany w stronę prawego okienka. Niestety strzał mocno niecelny.
  • 59'
    Dobrą sytuację miał Alvarez, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
  • 57'
    A Thiago za Filipa Piszczka.
  • 57'
    Mamy potwierdzenie. Diego zmienia Patryka Zauchę.
  • 56'
    Szykują się zmiany w ekipie Pasów. Do wejścia przygotowują się Thiago i Diego.
  • 53'
    Gracze Lecha odbierają piłkę, wymieniają kilka podań i już są pod polem karnym Pasów. Strzał po zejściu ze skrzydła ląduje wprost w rękawicach Karola Niemczyckiego.
  • 53'
    Kolejny stały fragment w tym spotkaniu. Piąstkuje Niemczycki, wychodzimy z kontratakiem.
  • 50'
    Alvarez w stronę Rapy, bardzo mocne dośrodkowanie, ale Rumun przenosi piłkę nad poprzeczką.
  • 49'
    Trzecia żółta kartka w drużynie Lecha. Czerwiński obejrzał "żółtko" po ataku nakładką na Pelle.
  • 48'
    Ależ kąsają gracze Kolejorza uderzeniami z dystansu! To naprawdę może się podobać! Tym razem obok bramki Dani Ramirez.
  • 46'
    No to gramy! Od środka Lech Poznań.
  • początek drugiej połowy spotkania
  • 46'
    A Jakub Kamiński wejdzie w miejsce Karlo Muhara.
  • 46'
    Drugą połowę Lech rozpocznie z dwiema zmianami. Mikael Ishak zastąpi Nikę Kaczarawę.
  • koniec pierwszej połowy spotkania
  • 45'
    I koniec pierwszej połowy! Prowadzimy 1:0 po golu Pelle van Amersfoorta. Bohaterem pierwszej połowy zdecydowanie Karol Niemczycki, który popisał się dwiema nieludzkimi wręcz interwencjami. Zapraszamy na drugą połowę za około 15 minut.
  • 44'
    Rzut rożny tym razem dla Pasów. Bardzo mocno głową uderzył Filip Piszczek, ale piłka minęła słupek jego imiennika, Bednarka.
  • 42'
    Dokręca śrubę Lech Poznań. Dużo stałych fragmentów gry w ostatnich minutach spotkania, groźnie wyglądają także uderzenia z dystansu.
  • 40'
    Ależ bomba Krawecia! Niemczycki znowu popisał się nieludzkim refleksem, mamy kolejnego kandydata do interwencji kolejki!
  • 39'
    Krótkie rozegranie, piłka trafia do Marchwińskiego, nasi obrońcy ją zgarniają i wyjaśniają sytuację.
  • 39'
    Nieźle uderzył Moder, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
  • 38'
    Będzie rzut wolny dla gospodarzy. Sadiković faulował Marchwińskiego, Niemczycki już ustawia mur.
  • 35'
    Nieudane dośrodkowanie Alvareza. Z autu Kolejorz.
  • 34'
    Faulowany z boku pola karnego Filip Piszczek. Będzie rzut wolny w dogodnej pozycji.
  • 31'
    W drugim meczu z rzędu trafia Latający Holender! Niech ta seria trwa!
  • 31'
    PELLE!!! Gol z zaskoczenia! Dimun dośrodkował do Pelle, ten uwolnił się od Czerwińskiego i uderzeniem z woleja pokonał Filipa Bednarka!
  • 29'
    Rzut z autu dla Lecha w dobrej pozycji. Przejęcie Alvareza, kontra jednak zgaszona została w okolicy środka boiska.
  • 27'
    NIEMCZYCKI!!! Co teraz zrobił młody bramkarz Pasów! Rewelacyjny, mierzony strzał lewą nogą Ramireza szedł prosto w okienko, Niemczycki wyciągnął rękę niczym Pan Fantastyczny i zbił tę piłkę na poprzeczkę!
  • 25'
    Zaucha - Piszczek - Rapa. Ładna trójkowa akcja, niestety zgaszona przez obrońców Lecha.
  • 22'
    Niezły kontratak, wykończenie zdecydowanie gorsze. Alvarez wyprowadził piłkę pod pole karne, jednak zamiast odegrać do dobrze ustawionych Pelle lub Piszczka wybrał strzał. Niestety - prosto w Bednarka.
  • 21'
    Ależ dobre teraz uderzenie Skórasia! Karol Niemczycki, jak zawsze, na posterunku.
  • 19'
    Gubią się w ataku pozycyjnym zawodnicy Kolejorza. My natomiast gubimy się przy kontrach, więc można powiedzieć, że wychodzimy na zero.
  • 18'
    Aut dla gospodarzy w okolicy pola karnego Pasów. Piłka szybko przejęta, zagrożenie zażegnane.
  • 16'
    Lech teraz rozgrywa, ale gracze Pasów momentalnie dopadają z pressingiem, przez co muszą wycofywać w stronę bramkarza.
  • 14'
    Aj, szkoda, na spalonym Pelle, przerwany atak pozycyjny.
  • 12'
    Dobre wybicie Szymonowicza. Kontratak zakończony faulem na Alvarezie w okolicy linii środkowej. Po wznowieniu w stronę pola karnego zagrywał Rapa, piłka trafiła pod nogi Zauchy, który uderzył minimalnie obok słupka.
  • 11'
    Dobra akcja Lecha! Dośrodkowanie z prawej strony zostaje wybite przez obrońców, będzie rzut rożny.
  • 10'
    W roli skrzydłowego wystąpił przez chwilę Filip Piszczek, jego dośrodkowanie minęło wszystkich graczy i wyszło poza linię boczną.
  • 8'
    Pierwszy rzut rożny dla Pasów, piłka zbita przed pole karne, cięte podanie w stronę Piszczka wychodzi poza linię końcową. Bednarek od bramki.
  • 7'
    Zastawiał się tyłem do bramki Alvarez, gdyby dogrywał do Zauchy zamiast strzelać mogłoby być groźnie.
  • 7'
    Dobrze wypuszczony w uliczkę Zaucha, uprzedził go jednak Kraweć.
  • 6'
    Kolejna żółta kartka dla Kolejorza. Tym razem ukarany Karlo Muhar.
  • 4'
    Mamy pierwszą karę indywidualną w tym spotkaniu. Żółtą kartką za faul ukarany Wasyl Kraweć.
  • 3'
    Zagotowało się w polu karnym Niemczyckiego! Ładne dośrodkowanie w stronę Kaczarawy, piłka trafiła ostatecznie pod nogi Marchwińskiego, który stracił ją na rzecz obrońców Pasów.
  • 2'
    Niezła akcja Pasów! Długie podanie na dobieg w stronę Zauchy, minimalnie szybszy Bednarek.
  • 1'
    Gramy! Od środka Pasy.
  • początek meczu
  • 17:32
    Zanim rozpoczniemy mecz, minuta ciszy poświęcona pamięci Bernarda Bartoszaka, legendarnego obrońcy Lecha Poznań.
  • 17:24
    Od pierwszego gwizdka sędziego dzielą nas już tylko minuty!
  • 17:19

Oto przedmeczowe słowa Michała Probierza:

- Nie ma się co rozczulać, takie jest życie trenera. Kontuzje, pandemia, musimy z tym żyć i dawać sobie z tym radę. Cieszy mnie, że udało nam się zbudować zespół, który ma silne zaplecze. Skład rywala mnie nie zaskoczył, gramy po 11 i tego się trzeba trzymać. Patrzymy na siebie, zespół trochę nam się rozleciał, ale tak jak mówiłem, mamy silne zaplecze i nikt nie odstaje poziomem od reszty.

• 17:13

- W poprzednim meczu przydarzyło nam się trochę błędów w obronie. Musimy się przygotować na kontrataki, Cracovia gra zdecydowanie nizej niż nasz poprzedni rywal, Benfica. Dzisiejszy mecz na pewno nie będzie łatwy, czeka nas dużo intensywnego grania.

Tak przed meczem wypowiada się trener Lecha Poznań - Dariusz Żuraw.

• 17:01
    A oto zestawienie Kolejorza: Bednarek - Czerwiński, Šatka (C), Crnomarković, Kravets - Skóraś, Muhar, Moder, Marchwiński - Ramirez - Kacharava
  • 17:00

Pora na składy, Pasy wybiegną w następującym zestawieniu:

• 16:59
    Witamy państwa w to chłodne, niedzielne popołudnie! Za niewiele ponad pół godziny rozpocznie się pierwszy w tym sezonie Mecz Przyjaźni. Lech Poznań poprzedni mecz rozegrał raptem kilka dni temu w ramach Ligi Europy. Co prawda popularny Kolejorz przegrał z Benfiką 2:4, ale absolutnie nie można powiedzieć, że rozegrali zły mecz. Jak zawsze, liczymy na dobre spotkanie!