Mecz zakończony Wynik meczu: 0 : 2
Cracovia Cracovia
  • koniec meczu
  • 90+6'
    Koniec! Wygrywamy z Górnikiem w Zabrzu 2:0 po golach Pelle van Amersfoorta i Michala Siplaka. Prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji co przełożyło się na dwa gole podopiecznych Michała Probierza. Za tydzień ostatni mecz w tym roku, podejmiemy Lechię Gdańsk przy Kałuży. Już teraz zapraszamy na relację z tego spotkania. Tymczasem dziękujemy za śledzenie tej relacji i życzymy udanego, spokojnego wieczoru. Do zobaczenia!
  • 90+5'
    Skrzydłami próbują się teraz przedzierać Górnicy, ale nasi obrońcy dobrze zabezpieczają strefę.
  • 90+3'
    Pelle wypatrzył wbiegającego na skrzydło Rapę. Ten przyjął piłkę i próbował dorzucać, ale dośrodkował akurat tam, gdzie stali obrońcy.
  • 90+1'
    Yellow card
    Siplak ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny.
  • 90'
    Do drugiej połowy sędzia techniczny dolicza co najmniej 6 minut.
  • 87'
    Replace
    Trener Brosz rzuca wszystko na jedną szalę. Łukasz Wolsztyński zmieni Romana Prochazkę.
  • 86'
    O, Jesus! W polu karnym do piłki dopadł Jimenez i uderzył z około 10 metrów obok bramki. Wciąż dwubramkowe prowadzenie Pasów.
  • 84'
    Corner kick
    Po uderzeniu piłka odbija się od poprzeczki i opuszcza plac gry.
  • 84'
    Znów Szymonowicz, ale z drugiej strony. Czysty wślizg i rzut rożny dla Górnika.
  • 83'
    Corner kick
    Szymonowicz zamknął dośrodkowanie strzałem głową obok bramki.
  • 83'
    Dobrze w polu karnym odnalazł się Fiolić, celował w długi róg bramki, po rykoszecie wznowimy z rzutu rożnego.
  • 79'
    Znakomitą okazję miał Sobczyk, lecz Niemczycki świetnie skrócił kąt i wybronił to uderzenie.
  • 79'
    Replace
    Fiolić za Thiago.
  • 78'
    Free kick
    Erik Janza uderzył mocno, ale prosto w mur.
  • 78'
    Faul Siplaka tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla gospodarzy.
  • 76'
    Faul Dimuna w środku pola, wznawia Prochazka.
  • 74'
    Yellow card
    Żółtą kartką ukarany napastnik Pasów, Filip Piszczek.
  • 73'
    Replace
    Michała Gardawskiego zastępuje Tomas Vestenicky. Oznacza to, że Siplak przesunie się na swoją nominalną pozycję, a Słowak będzie grał na skrzydle.
  • 71'
    Wznawiamy grę; piłka trafia na skrzydło, do Piszczka. Ten dośrodkowuje, ale wprost na głowę obrońcy.
  • 70'
    Yellow card
    Za faul na Siplaku żółtą kartką ukarany został Adam Ryczkowski.
  • 67'
    Replace
    A za Piotra Krawczyka wejdzie Alex Sobczyk.
  • 67'
    Replace
    Kolejne zmiany w drużynie Górnika. Ściślak wejdzie za Manneha.
  • 63'
    Goal

GOOOOOOL! Martina Chudego pokonuje jeden z bohaterów poprzedniej akcji, Michal Siplak! Jeszcze jeden!

• 62'
    Ależ teraz było groźnie! Siplak dobrze dograł przed pole karne, gdzie czekał Sadiković. Bośniak pomylił się minimalnie!
  • 59'
    Replace
    Pierwsza zmiana w drużynie Pasów. Filip Piszczek zastępuje Rivaldinho.
  • 58'
    Free kick
    Niezłe dośrodkowanie zostało sparowane przez Chudego. Za chwilę wznowimy grę z autu.
  • 57'
    Yellow card
    Grek Evangeliou ogląda żółtą kartkę za faul w okolicy pola karnego. Będziemy mieli rzut wolny w bocznym sektorze boiska.
  • 56'
    Atakujemy głównie prawą flanką, gdzie uaktywnił się Thiago.
  • 54'
    Rivaldinho regularnie urywa się obrońcom, ale brakuje mu ostatniego podania.
  • 51'
    Tym razem groźną akcję mieli Górnicy. Piłka po strzale Janzy otarła się jeszcze o słupek.
  • 48'
    Powtórka akcji sprzed chwili, Rivaldinho zszedł do środka z prawego skrzydła i oddał strzał mijający bramkę Chudego.
  • 47'
    Rivaldinho znakomicie urwał się obrońcom, jego zagranie do Pelle było jednak bardzo niecelne.
  • 47'
    Walka "ósemek" w środku pola, Dimun fauluje Manneha.
  • 46'
    Replace
    Mamy pierwszą zmianę w drużynie gospodarzy. Janisa Masurasa zmieni Adam Ryczkowski.
  • Początek drugiej połowy
  • 18:17
    Po pierwszej połowie prowadzimy z Górnikiem w Zabrzu 1:0. Gra była dość rwana, przerywana w kluczowych momentach. Prowadzenie dał nam rzut karny, chociaż z gry też można było coś wcisnąć. Wracamy za około 15 minut.
  • koniec pierwszej połowy
  • 45+1'
    Pierwsza połowa potrwa co najmniej minutę dłużej.
  • 43'
    Goal

GOOOOOOOL! Do wapna podchodzi Pelle van Amersfoort i pewnym strzałem pokonuje Chudego!

• 43'
    Rzut karny! Sędzia po konsultacji VAR wskazuje, że w polu karnym Górnika doszło do zagrania ręką!
  • 42'
    Długi atak pozycyjny Pasów. Ponownie zamykającym akcję był Dimun, ponownie wznowi Chudy.
  • 39'
    Atakujemy prawym skrzydłem, piłka trafia do Dimuna. Po swego rodzaju fliperze w polu karnym piłka opuszcza boisko, wznowi bramkarz gospodarzy.
  • 37'
    Yellow card
    Faul taktyczny w środku pola, Damir Sadiković ogląda żółtą kartkę.
  • 35'
    Szymonowicz powstrzymuje znakomicie zapowiadający się rajd Wiśniewskiego.
  • 33'
    Kolejna groźna akcja gospodarzy, tym razem zakończona celnym strzałem. Dobrze jednak interweniował Niemczycki.
  • 30'
    Wymiana ciosów przy Roosevelta. Najpierw nikt nie przejął zagrania Rivaldinho, po błyskawicznej kontrze zagotowało się pod bramką Karola Niemczyckiego. Wciąż jednak bez bramek w Zabrzu.
  • 29'
    Rzut wolny z głębi pola. Za długie zagranie w stronę Siplaka, grę wznowi Chudy.
  • 27'
    Ależ błąd Szymonowicza, zagrał wprost pod nogi Prochazki. Na nasze szczęście Słowak strzelił wprost w Rodina.
  • 25'
    Ławka Górnika domaga się odgwizdania faulu na Evangelou, który był naciskany przez Pelle. Arbiter pozwala jednak grać dalej.
  • 23'
    Nieudany pressing na Chudym, bramkarz gospodarzy spokojnie odegrał do partnera.
  • 20'
    Yellow card
    Ręką pomógł sobie Gardawski, za co ukarany został żółtą kartką.
  • 19'
    Corner kick
    Kolejny rzut rożny dla Górnika, ponownie dośrodkowanie zostało błyskawicznie skasowane przez naszych obrońców.
  • 17'
    Dobra indywidualna akcja Rivaldinho. Przyjęcie, zwód i odegranie do prawej strony, gdzie nie udało się utrzymać piłki.
  • 15'
    Corner kick
    Dośrodkowanie wprost na głowę obrońców.
  • 14'
    Uderzenie Krawczyka zablokowane przez Szymonowicza. Mamy rzut rożny dla gospodarzy.
  • 13'
    Siplak wyprowadził piłkę środkiem, odegrał do Thiago. Brazylijczyk oddał strzał wprost w obrońcę.
  • 10'
    Faul na Gardawskim, zawodnik złapał się za nogę, ale to raczej nic groźnego.
  • 9'
    Dwójkowa akcja Jimeneza i Nowaka, dobrze zachował się Niemczycki, który rzucił się pod nogi byłego gracza Stali Mielec oddalając zagrożenie.
  • 7'
    Dobrze pociągnął skrzydłem Thiago, ale dośrodkował wprost w ręce Chudego.
  • 6'
    Kolejny faul Pasów w środku pola.
  • 4'
    Faul Pelle na Nowaku w środkowej strefie boiska.
  • 3'
    Uderzał głową Pelle, ale strzał był zdecydowanie zbyt lekki.
  • 2'
    Pelle znakomicie odegrał do Rivaldinho, ten sprytnie do Thiago. Sygnalizowano faul, ale sędzia jest innego zdania. Aut na wysokości pola karnego.
  • 1'
    Pierwsza ofensywna akcja Pasów, Pelle zatańczył z piłką w bocznej strefie boiska, ale posłał zbyt głębokie dośrodkowanie. Chudy bez problemu wyłapał piłkę.
  • 1'
    Gramy! Od środka gracze Pasów.
  • Rozpoczęcie spotkania
  • 17:28
    Zawodnicy wybiegają już na murawę, za chwilę rozpoczynamy mecz!
  • 17:06
    Trwa przedmeczowa rozgrzewka, od pierwszego gwizdka Bartosza Frankowskiego dzieli nas niecałe 25 minut.
  • 16:51
    Gospodarze dzisiejszego spotkania wystąpią w następującym zestawieniu: Chudy - Gryszkiewicz, Wiśniewski, Evangelou - Janza, Manneh, Masuras - Nowak, Prochazka - Jimenez, Krawczyk
  • 16:50

Oto skład Pasów:

• 16:17
    Dzień dobry! Witamy z mroźnego Zabrza! Za niewiele ponad godzinę rozpoczniemy ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Piłkarze Pasów są już po początkowej inspekcji murawy, udali się do szatni na odprawę przedmeczową. Niebawem poznamy składy!