3. Liga, gr. IV: Sokół Sieniawa - Cracovia II [ZAPOWIEDŹ]

  10.06.2023
  3. Liga, gr. IV: Sokół Sieniawa - Cracovia II [ZAPOWIEDŹ]

  Już dziś swoje przedostatnie spotkanie w rozgrywkach 3. Ligi, gr. IV rozegrają Rezerwy Cracovii. Pasy zmierzą się w Sieniawie z miejscowym Sokołem. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 17:00.


  Dla podopiecznych trenera Mirosława Kality minione tygodnie nie należały do najłatwiejszych. Zespół Rezerw Cracovii w trzech ostatnich spotkaniach (nie wliczając walkowera z ŁKS-em Łagów) nie zdołał zdobyć żadnego punktu, kończąc rywalizację z Podhalem Nowy Targ, KSZO 1929 Ostrowiec Świętkorzyski oraz Podlasiem Biała Podlaska z bilansem bramkowym 0-10. Receptą na poprawę wyników naszej ekipy w dwóch ostatnich meczach rozgrywek 3. Ligi, gr. IV mają być posiłki zaciągnięte z drużyny juniorów starszych Cracovii. Piłkarze Pasów, którzy w zeszłym tygodniu zakończyli zmagania w Centralnej Lidze Juniorów U-19, zapewniając sobie utrzymanie na szczeblu centralnym, są do dyspozycji szkoleniowca ekipy Rezerw i część z nich wsiądzie do autokaru, który pojedzie do Sieniawy.

  W niewiele lepszych nastrojach będzie do dzisiejszego spotkania przystępować rywal Pasów - Sokół Sieniawa. Ekipa prowadzona przez trenera Arkadiusza Barana w minioną środę przegrała 0:1 finał Wojewódzkiego Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola, tracąc szansę na udział w ogólnopolskich rozgrywkach. W ligowej tabeli zespół z Podkarpacia plasuje się na ósmej pozycji, ze stratą czterech punktów do szóstych Pasów. W listopadowym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami górą była Cracovia II, która wygrała w Rącznej 4:2 po dwóch bramkach Sebastiana Strózika oraz trafieniach Przemysława Kapka i Thiago.

  Nadchodzącą kolejkę 3. Ligi gr. IV, warto śledzić z jeszcze jednego powodu - w sobotę o 19:38 swoje spotkanie z Wisłą Sandomierz rozpocznie Stal Stalowa Wola. Jeśli aktualny lider rozgrywek zdoła wygrać to starcie, zapewni sobie awans do 2. ligi. Taka sytuacja będzie oznaczała pozostanie na czwartym szczeblu rozgrywkowym Wieczystej Kraków, co w przedsezonowych rozważaniach, należałoby traktować jako bardzo dużą niespodziankę. Sytuacja na innych boiskach będzie interesowała również Sebastiana Strózika. Napastnik Cracovii wciąż walczy o koronę króla strzelców, mając na swoim koncie 16 trafień. Liderujący Kostiantyn Czernij (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski) wyprzedza go o jedną bramkę. 

  Dzisiejszy mecz ekipy Rezerw będzie transmitowany przez gospodarzy na platformie [polsport.live w systemie PPV]. Ze spotkania zostanie również przeprowadzona relacja tekstowa, którą będzie można śledzić na naszej stronie. 

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ