3 Liga, gr. IV: Wisła Sandomierz - Cracovia II, sobota, godz. 14:00 [ZAPOWIEDŹ]

  17.03.2023
  3 Liga, gr. IV: Wisła Sandomierz - Cracovia II, sobota, godz. 14:00 [ZAPOWIEDŹ]

  W sobotnie popołudnie na murawę stadionu w Sandomierzu wybiegną jedenastki miejscowej Wisły i Rezerw Cracovii. Podopieczni Mirosława Kality będa chcieli podtrzymać dobrą dyspozycję strzelecką zaprezentowaną przed tygodniem w Rącznej.

  Poprzednia kolejka zmagań zakończyła się dla zainteresowanych ekip na zupełnie odwrotnych biegunach. Pasy zmierzyły się w Cracovia Training Center z Lublinianką i pokonały swoich rywali aż 9-0. Dubletem popisał się Sebastian Strózik, a po bramce dołożyli kolejno: Krystian Bociek, Robert Ożóg, Marcin Budziński, Przemysław Kapek, Bartosz Płocki (gol samobójczy), Jakub Wojtysko i Mateusz Pieńczak. Zespół z Sandomierza musiał zaś uznać wyższość Czarnych Połaniec. Mimo, że prowadzenie Wiśle dał Marcin Sudy, to na początku drugiej połowy, do głosu doszli zawodnicy gospodarzy. Dubet w przeciągu czterech minut od pierwszego gwizdka sędziego w tej części meczu zanotował Sebastian Kardyś.

  Ekipa prowadzona przez Mirosława Kalitę jest aktualnie na 3. miejscu w ligowej tabeli z 36-punktowym dorobkiem. To 2 "oczka" mniej od wiceliderów ze Stalowej Woli i 4 od prowadzącej w rankingu, Wieczystej Kraków. Wisła jest na odwrotnym biegunie. Jest na przedostatnim, 17. miejscu z uzbieranymi 12 punktami, aczkolwiek na samym dnie jest wycofany z rozgrywek, ŁKS Łagów. Oznacza to, że podopieczni Roberta Chmury mają najmniejszy dorobek spośród wszystkich klubów 3 Ligi.

  W rundzie jesiennej, w Rącznej pewnie zwyciężyła ekipa prowadzona wówczas przez Wojciecha Ankowskiego. Pierwszą bramkę spotkania zdobył Przemysław Kapek, a 2 trafienia dołożył Sebastian Strózik. Nasz gracz jest zresztą aktualnie wiceliderem klasyfikacji strzelców z 12 golami na koncie. 

  Pierwszy gwizdek Rafała Szydełki z Woli Rafałowskiej zaplanowano na godzinę 14:00. Relację tekstową z tego starcia będzie można śledzić na naszej klubowej stronie internetowej. Oprócz tego, na profilach Akademii Cracovii na Facebooku i Twitterze, będziemy informować o zmianie wyniku.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ