III liga, gr IV: Cracovia II - Korona II Kielce, godz. 14:00

  03.04.2021
  III liga, gr IV: Cracovia II - Korona II Kielce, godz. 14:00

  Świąteczne zmagania czekają nas również w III lidze. Rezerwy Pasów podejmą dziś drugą drużynę Korony - pierwszy gwizdek o 14:00.


  Kielczanie to bezpośredni sąsiad naszych rezerw w ligowej tabeli. Korona II ulokowana jest o pozycję niżej od Pasów, zaś jej strata do zespołu Trenera Piotra Gizy wynosi trzy "oczka". Losy dzisiejszego spotkania będą kluczowe dla układu tabeli na pograniczu strefy "bezpiecznej" i tej zagrożonej relegacją.

  Największą bolączką Korony II, która jawi się jako bezpośrednia przyczyna niskiej pozycji, jest mało szczelna defensywa. Zespół z Kielc w 25 dotychczasowych spotkaniach III ligi, grupy IV stracił aż 55 bramek - to czwarty najgorszy wynik w całej, 21-zespołowej stawce. Jeśli Korona przegrywa, zazwyczaj przegrywa wysoko. W minionej kolejce kielecki zespół uległ 0:4 Orlętom Radzyń Podlaski, trzy pierwsze bramki tracąc już w pierwszych 30 minutach spotkania.

  Co warto zauważyć, gracze rezerw Korony większą część zwycięstw odnieśli na wyjazdach. Komplet punktów Korona II przywoziła z Ostrowca Świętokrzyskiego, Chełmu, Kraśnika oraz Sandomierza. Szczególnie efektowne spotkanie rozegrali na obiekcie Chełmianki, wygrywając po zaciętym spotkaniu 4:3.

  Najskuteczniejszym graczem rezerw Korony pozostaje młody napastnik, 18-letni Jakub Konstantyn. Wszystkie siedem trafień zaliczył jednak podczas rundy jesiennej, wciąż czekając na swoją pierwszą wiosenną bramkę.

  Mecz będzie przez nas relacjonowany wyłącznie w formie tekstowej. Bieżące aktualizacje wyniku pojawiać się będą także na pasiastym Twitterze. Link do relacji udostępnimy przed pierwszym gwizdkiem.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ