III liga, gr. IV: KS Wiązownica - Cracovia II, godz. 13:00

  03.10.2020
  III liga, gr. IV: KS Wiązownica - Cracovia II, godz. 13:00

  Kolejne starcie rozegrają dziś nasze rezerwy! Druga drużyna Pasów jedzie do podkarpackiej Wiązownicy - pierwszy gwizdek wybrzmi wcześnie, bo już o godzinie 13:00.


  Nasi dzisiejsi rywale, zespół KS Wiązownica, to bezpośredni sąsiedzi rezerw Cracovii w trzecioligowej tabeli. Gospodarze, również będący trzecioligowym beniaminkiem, zajmują lokatę tuż pod zespołem Trenera Piotra Gizy, legitymując się jednak tym samym bilansem spotkań: dwoma wygranymi, dwoma remisami oraz siedmioma porażkami.

  Co jednak ważne, aż sześć z siedmiu przegranych meczów to spotkania, w których Wiązownica pełniła rolę gospodarzy! Stadion Gminny w Wiązownicy przy ul. Sportowej 36 to teren wyjątkowo gościnny dla przyjezdnych i liczymy na wykorzystanie tego atutu przez Cracovię II.

  Bezpośrednim powodem, dla którego zespół KS-u znajduje się niżej w tabeli od Pasów, jest defensywa. Obrona z Wiązownicy dopuściła do straty już 25 bramek. To niemal dwa razy tyle, co trzynaście wpuszczonych trafień przez bramkarza naszych rezerw. Dobra ofensywa może okazać się dziś kluczem do sukcesu, jakim będzie przywiezienie z terenu rywala ważnego kompletu punktów dla układu ligowej tabeli.

  Niekwestionowanie najlepszym strzelcem zespołu z Wiązownicy pozostaje Kacper Rop z pięcioma bramkami. Pozostali gracze trafiali do siatek rywali zaledwie dwu- lub jednokrotnie. Snajper zespołu rywali przeżywa jednak kryzys w ostatnich spotkaniach, nie mogąc znaleźć drogi do siatki od piątej kolejki ligowej. Wówczas zdobył jedyną bramkę dla Wiązownicy w spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg, przegranym aż 1:7.

  W konfrontacji ligowych beniaminków - zespół z Podkarpacia również niedawno awansował na szczebel trzecioligowy - trzy punkty dla rezerwy Pasów będą bardzo istotne. Gramy o pełną pulę! Start naszej relacji tekstowej już w okolicach 13:00 - bezpośrednio przed pierwszym gwizdkiem. Relacja tekstowa dostępna jest [w tym miejscu].

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ