JAKO IV Liga: 9 goli i kolejna efektowna wygrana w Rącznej!

15.09.2024

Cracovia II pokonała 9:1 Wolanię Wolę Rzędzińską w meczu 10. kolejki JAKO IV Ligi! Po dwa gole dla Pasów zdobywali Szymon Doba, Fabian Bzdyl i Mirosław Tabor, a po golu dołożyli także Patryk Janasik, Michał Kęska i Adam Wierzbicki.

Błyskawiczny start

Piłkarze Pasów błyskawicznie ułożyli sobie to spotkanie. Już w 5. minucie czujący się w tym meczu wyśmienicie na boisku Fabian Bzdyl posłał uderzenie z dystansu, a do piłki odbitej przez bramkarza najszybciej zdążył Szymon Doba, otwierając wynik. Sześć minut później było już dwa do zera. Tym razem Doba uderzał, a tym razem czujnie akcję na dalszym słupku zamykał Patryk Janasik, podkreślając swój występ w drugiej drużynie golem, a w późniejszym etapie meczu dołożył też kolejne konkrety.

Dwukrotnie świetnie do Doby dogrywał piłkę Michał Kęska. Najpierw nas napastnik przeniósł dośrodkowanie nad poprzeczką, ale chwilę później wykorzystał je już w bardzo pewny sposób, kompletując swój dublet w trzecim kolejnym meczu! Znów Pasy wyprowadziły dwa ciosy jeden po drugim, w 25. minucie do bezpańskiej piłki dopadł Bzdyl i precyzyjnym strzałem w długi róg podwyższył. 17-latek jeszcze przed przerwą także miał na koncie dublet. Bzdyl przeprowadził bowiem kapitalną dwójkową akcję na jeden kontakt z Oskarem Lachowiczem, następnie związał dryblingiem dwóch rywali i pewnym strzałem lewą nogą zdobył naszego piątego gola. W pierwszej połowie przyszło też honorowe trafienie Wolanii, bo Patryk Mróz celną główką wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Głowa pracuje

Druga połowa była już nieco spokojniejsza, a Pasy wyższy bieg wrzuciły w ostatnich dwudziestu minutach. Zaczęło się od trafienia Kęski. Nasz wahadłowy zamknął skutecznie dośrodkowanie na dalszy słupek, do asysty z pierwszej połowy dokładając gola. Siódma bramka padła po kolejnej koronkowej akcji. Świetnie z rywalem na plecach obrócił się Bzdyl, zagrał do Tabora, a ten utrzymał ją i zobaczył wbiegającego za plecy obrońców Wierzbickiego, posyłając mu idealne wymierzone prostopadłe podanie, a „Wierzbik” pewnie z niego skorzystał.

W samej końcówce wprowadzony w drugiej połowie Tabor postanowił, że nie będzie dłużny Dobie i po dwóch znakomitych centrach od Janasika i Wierzbickiego, dwukrotnie podręcznikowo umieścił piłkę w siatce po strzałach głową.

Nasz zespół dzięki okazałej wygranej umacnia się na pozycji lidera JAKO IV Ligi, a w następnej kolejce już w najbliższy piątek zagra na wyjeździe z Glinikiem Gorlice.

JAKO IV Liga | 10. kolejka

Cracovia II 9:1 Wolania Wola Rzędzińska

gole: 5', 21' Doba, 11' Janasik, 25', 41' Bzdyl, 68' Kęska, 75' Wierzbicki, 83', 86' Tabor - 42' Mróz

---

Cracovia II: 31. Jakub Burek (46' Michał Malinowski) - 4. Wiktor Żołądź, 5. Oskar Wójcik, 18. Oliwier Hyla (C) - 7. Michał Kęska (77' 27. Jakub Sutor), 8. Oskar Lachowicz (62' 14. Adam Wierzbicki), 11 Jędrzej Strózik (46' 15. Konrad Gorszkow), 17. Patryk Janasik - 21. Mateusz Pomietło, 9. Szymon Doba (62' 10. Mirosław Tabor), 20. Fabian Bzdyl

rezerwowi: 19. Wiktor Piekarz, 22. Jakub Pestka

trener: Krzysztof Mordak

sztab trenerski: Paweł Ernst, Mikołaj Kurek, Michał Madeński, Krzysztof Sendorek, Bartłomiej Listwan, Jędrzej Majta

---

Wolania: 12. Michał Boruch, 4. Patryk Mróz (C), 5. Mateusz Bodziuch, 8. Adrian Wójcik, 9. Patryk Pikul, 10. Filip Kozdrój, 13. Arkadiusz Kuczek, 15. Jakub Burnat, 16. Marcel Tyl, 19. Bartłomiej Cichoń, 20. Bartosz Chmielowski

rezerwowi i zmiennicy: 1. Szymon Leśniak, 3. Aron Jabłoński, 6. Jakub Tadel, 7. Bartosz Rębacz, 11. Miłosz Buras, 18. Jakub Osuch

trener: Tomasz Juszczyk

---

sędziowie: Daniel Zygmond (główny), Jakub Kołodziejczyk, Kamil Arendarczyk (asystenci)