Puchar Polski Rejonu Kraków, V runda: Dąbski KS - Cracovia II, godz. 16:30

  16.09.2020
  Puchar Polski Rejonu Kraków, V runda: Dąbski KS - Cracovia II, godz. 16:30

  Swoją rywalizację w Pucharze Polski rozpoczynają dziś także nasze rezerwy! O awans do ćwierćfinału zagramy o 16:30 - rywalem będzie Dąbski KS Kraków.


  Spotkanie zostanie rozegrane na obiekcie rywala przy ul. Dąbskiej 1 w Krakowie. Z meczu przeprowadzimy relację tekstową.

  Dąbski Klub Sportowy powstał przed 99 laty na krakowskim osiedlu Dąbie. Po dziś dzień związany ze swoją dzielnicą, to właśnie na obiektach w jej obrębie funkcjonuje oraz rozgrywa swoje spotkania. Przez ostatnie dekady zazwyczaj rywalizował na szczeblu klasy A lub B, jednak w rozgrywkach przed dwoma laty uzyskał awans do klasy okręgowej. W sezonie 2019/20 obronił ligowy byt, zaś dziś zajmuje dwunastą lokatę w swojej grupie (Kraków II). 

  Za naszym rywalem pięć spotkań ligowych w nowym sezonie, z czego dwa rozegrane na własnym obiekcie. Obydwa zostały przez Dąbskiego przegrane - gospodarze dzisiejszego spotkania ulegali 3:6 Grębałowiance oraz 2:5 Nadwiślanowi Kraków. Jedyne zwycięstwo domowe tego zespołu w rozgrywkach 2020/21 miało miejsce 1 września i dało rywalom awans do V rundy Pucharu Polski Rejonu Kraków. W pokonanym polu gospodarze zostawili wówczas Radziszowiankę, wygrywając 2:0.

  Dąbski na arenę Pucharu Polski Rejonu Kraków wkroczył w III rundzie, po karnych pokonując Gajowiankę Gaj 5:3. W podstawowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

  W ewentualnym ćwierćfinale zwycięzca starcia Dąbski - Cracovia II zmierzy się z lepszym zespołem w parze Borek Kraków - Nowa Proszowianka Proszowice. Mecz o awans do półfinału rozegrany zostanie 30 września.

  Link do naszej relacji tekstowej upublicznimy przed rozpoczęciem spotkania.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ