Cracovia nawiązuje współpracę z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego

  09.01.2020
  Cracovia nawiązuje współpracę z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego
  Kraków to miasto wielkich tradycji nie tylko sportowych, lecz również akademickich. To właśnie tutaj, począwszy od 1364 roku, działa najstarsza uczelnia w Polsce i jedna z najstarszych w Europie - Uniwersytet Jagielloński. Tym większym zaszczytem jest dla najstarszego Klubu sportowego w Polsce podjęcie wspólnego działania z jednostkami Uczelni. Cracovia nawiązuje współpracę z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ!

  Na bazie zawartego porozumienia drogi Pasów i WZiKS będą przecinać się zarówno na polu naukowym, jak i pracowniczym. Obydwie instytucje wspólnie będą promować swoje osiągnięcia i tradycje, a także wspierać wzajemnie na drodze dalszego rozwoju. Celem rozpoczętej współpracy w szczególności jest wymiana wiedzy i inspiracji.

  Wspólnie z przedstawicielami UJ uzgadniać będziemy tematy prac badawczych oraz magisterskich, związanych z najpiękniejszą, biało-czerwoną historią. Przedstawiciele Klubu uczestniczyć będą w życiu naukowym uczelni, promując Cracovię podczas wykładów oraz kół dyskusyjnych. Zarówno pracownicy, jak i studenci WZiKS zyskają zaś możliwość skorzystania z programu stażowego, który umożliwi im zdobywanie niezbędnego doświadczenia, związanego z pracą w sporcie.

  - Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z jednostką najstarszej polskiej uczelni. Obydwie instytucje są ważne dla mieszkańców Krakowa. To kapitał, który chcemy wspólnie wykorzystać. - mówi Wiceprezes Zarządu MKS Cracovia SSA, Jakub Tabisz. - Naszym celem jest umożliwienie młodym ludziom możliwości łączenia kariery naukowej z ich sportowymi pasjami oraz zainteresowaniami.

  Cracovia i Uniwersytet Jagielloński to dwa symbole Miasta Królów, które od teraz łączy współpraca, podkreślająca najważniejsze elementy wspólnej tożsamości i historii.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ