Cracovia - Polonia Warszawa (trenerski dwugłos)

  07.05.2011
  Cracovia - Polonia Warszawa (trenerski dwugłos)
  - Długo pracowaliśmy nad tym, aby rozpracować Polonię, bo ta drużyna jest bardzo silna personalnie - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Jurij Szatałow. Cracovia wygrała z Polonią Warszawa 3:1.

  Długo pracowaliśmy nad tym, aby rozpracować Polonię, bo ta drużyna jest bardzo silna personalnie - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Jurij Szatałow. Cracovia wygrała z Polonią Warszawa 3:1.

  Jacek Zieliński (Polonia): - Przegraliśmy mecz w stylu, który nie przystoi zespołowi, który w przyszłości chciałby walczyć o zaszczytne miejsce w Ekstraklasie. To, co wyprawialiśmy w defensywie wołało o pomstę do nieba, popełnialiśmy mnóstwo błędów. Ciężko powiedzieć dlaczego. Cracovia walczyła jak o życie i ma trzy punkty. Gratuluję wygranej. Myślę, że nie zasługuje na ostatnie miejsce, ale na jej sytuacji pokutuje runda jesienna.  My z kolei po czterech zwycięstwach wróciliśmy do punktu wyjścia. Gdy przychodziłem, była mowa, że walczymy o utrzymanie, po czterech zwycięstwach zrobiły się nastroje na europejskie puchary, które tonowałem. Z taką grą jak dziś, Polonia może jedynie pomarzyć o europejskich pucharach.

  Jurij Szatałow (Cracovia): - Każdy mecz traktujemy jako ten najważniejszy. Na boisku decydują jednak piłkarze, którzy albo trafią z formą, albo nie. Długo pracowaliśmy nad tym, aby rozpracować Polonię, bo ta drużyna jest bardzo silna personalnie. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, po których mogliśmy podwyższyć wynik. Zagraliśmy ambitnie i bardzo dobrze. Drużyna czuje się dużo lepiej przy swoich kibicach, a podobne mecze graliśmy z Koroną i Lechią. Zespół lepiej się rozumie. Bardzo dobrze w linii obrony spisywał się Radomski, również dwóch defensywnych pomocników wspartych Klichem. Dudzic? Od napastników wymaga się bramek, miał okazje. Grał ambitnie, starał się, ale do końca z jego gry nie jestem. Mierzejewski? Dobrze ustawia się, czyta grę, ale jeszcze troszkę brakuje mu dynamiki. Już we wtorek gramy z Polonią Bytom. Myślę, że nie zregenerujemy się na sto procent, ale zrobimy wszystko, by było dobrze.

  DG

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ