Diego nowym piłkarzem Cracovii!

  27.07.2016
  Diego nowym piłkarzem Cracovii!
  Diego Gustavo Ferraresso Scheda przeszedł pomyślnie testy medyczne, w następstwie czego podpisał kontrakt z Cracovią! Brazylijczyk z bułgarskim paszportem związał się z naszym klubem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

  Diego Gustavo Ferraresso Scheda przeszedł pomyślnie testy medyczne,  w następstwie czego podpisał kontrakt z Cracovią! Brazylijczyk z bułgarskim paszportem związał się z naszym klubem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

  - Bardzo się cieszę, że trafiłem do Cracovii, słyszałem wiele dobrego o klubie, ale też o polskiej lidze. W zespole są Brazylijczyk Deleu i Bułgar Anton Karachanakov, z oboma mam kontakt, więc aklimatyzacja na pewno będzie łatwiejsza. Jednak nawet gdyby nie było ich w drużynie, poradziłbym sobie bez problemu - przyznaje nowy nabytek Cracovii.

  Diego Gustavo Ferraresso Scheda urodził się 21 maja 1992 roku w brazylijskim Sao Paulo, ale jeszcze jako nastolatek trafił do akademii piłkarskiej bułgarskiego Liteksu Łowecz. Początkowo występował w juniorskich zespołach, lecz w 2008 roku znalazł się w kadrze pierwszej drużyny. Był zawodnikiem Liteksu do 2012 roku (z roczną przerwą na wypożyczenie do Chavdar Etropole).

  W 2012 roku Brazylijczyk trafił do Lotomotiwu Płowdiw, którego barwy bronił przez dwa lata, a ostatnio był zawodnikiem Slavii Sofia.

  Diego mierzy 171 cm wzrostu i gra na pozycji bocznego obrońcy. Piłkarz ma podwójne obywatelstwo: brazylijskie i bułgarskie. W środę rano wyjedzie razem z Cracovią na zgrupowanie do Sieniawy.

  Diego, witamy w Klubie!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ