Dwugłos trenerski po meczu we Wrocławiu

  • Wideo
21.07.2018
Dwugłos trenerski po meczu we Wrocławiu
Cracovia w inauguracyjnym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/19 uległa Śląskowi 1:3. Co o spotkaniu sądzą trenerzy obu ekip?

Michał Probierz (trener Cracovii): - Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. Nie ma co ukrywać, że Śląsk grał wcześniej już w tym samym składzie i był bardziej zgrany . Martwię się o Adama Danka, gdyż istnieje ryzyko, że może być to dla niego koniec rundy. Czekamy na diagnozę, ale nie wygląda to dobrze. Prawdopodobnie jest to złamanie, ale oby tak nie było. Ta zmiana mocno nam skomplikowała plany. Wiedzieliśmy, że Śląsk gra z kontry i potrafi to wykorzystać. My natomiast oddawaliśmy zbyt mało strzałów. Musimy zdawać sobie jednak sprawę, że budowa drużyny to długotrwały proces. W meczach sparingowych nie popełniliśmy tylu błędów co teraz, a Śląsk to bezlitośnie wykorzystał. Część zawodników jak np. Oliva nie jest jeszcze do końca przygotowana i na to potrzeba czasu. Musimy dalej pracować, ponieważ za  tydzień czeka nas wyjazd do Poznania.

Tadeusz Pawłowski (trener Śląska): Cieszę się, że wygraliśmy. Pierwszy mecz to zawsze jest jakaś niewiadoma, bo mieliśmy dużo nowych zawodników. Ciężko było wystawić pierwszą jedenastkę, gdyż mamy wyrównany skład. Zdobyliśmy bramkę po wyćwiczonym fragmencie gry, później jednak oddaliśmy inicjatywę. W przerwie przeprowadziłem rozmowę z zespołem. Powiedziałem by postawili na pressing i byli bardziej agresywni, myślę, że to nam się udało. Było to zasłużone zwycięstwo.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ