Ekstraklasa kibicuje Herosom!

  19.09.2023
  Ekstraklasa kibicuje Herosom!

  Złota Wstążka jest Symbolem Światowego Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych. 9. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy zostanie poświęcona temu wydarzeniu. 

  Z tej okazji, Ekstraklasa SA uruchomiła dodatkową zbiórkę, na Siepomaga.pl: [LINK DO SKARBONKI], z której wszystkie zebrane środki zasilą akcję Fundacji Herosi, wspierającą dzieci z chorobami onkologicznymi.

  Dołącz do naszej inicjatywy i pomóż najmłodszym w walce z chorobą.

  Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych, a jego symbolem jest złota wstążka. Miesiąc ten  kojarzy się głównie z powrotem do szkoły. Niestety każdego roku w Polsce ok 1200 dzieci dowiaduje się, że choruje na nowotwór, a co za tym idzie nie będzie mogło we wrześniu zasiąść do  szkolnej ławki. Nie będzie mogło nie tylko uczestniczyć w lekcjach ale też w życiu społecznym - tak ważnym dla każdego z nich. Choroba nowotworowa to nadal na świecie główna przyczyna śmierci u dzieci. Jej wczesne rozpoznanie jest kluczowe w procesie wyzdrowienia. Nowotwory u dzieci w porównaniu do dorosłych namnażają się w ogromnym tempie. Stąd tak ważny jest czas działania
  i leczenie w ośrodku, który specjalizuje się w leczeniu danego nowotworu.

  Z tego miejsca chcemy głośno powiedzieć, wszystkim małym herosom, że jesteśmy z Wami!  To kluczowy moment, aby także podnieść świadomość społeczną. Według badań Instytutu Matki i Dziecka, w Polsce udaje się wyleczyć 7-8 na 10 małych pacjentów z chorobami nowotworowymi. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki rozwojowi medycyny, badaniom oraz lekom nowoczesnej generacji, których zakup nie byłby możliwy gdyby nie pomoc Fundacji. Dlatego, szczególnie we wrześniu #ZostańHerosem i wspieraj nowoczesne terapie onkologiczne.

  W piłce nożnej doceniamy doping na trybunach, dlatego Ekstraklasa SA kibicuje Herosom. W 9. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy na grafikach telewizyjnych pojawi się złota wstążka, czyli symbol Światowego Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych.

  Dodatkowo najwyższa klasa rozgrywkowej w piłce nożnej w Polsce razem z partnerem charytatywnym Siepomaga.pl prowadzi zbiórkę na leczenie najmłodszych z chorobami onkologicznymi.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ