Erik Jendrišek nowym piłkarzem Cracovii!

  12.01.2015
  Erik Jendrišek nowym piłkarzem Cracovii!
  28-letni słowacki napastnik Erik Jendrišek podpisał kontrakt z naszym Klubem! Zawodnik, po pozytywnym przejściu testów medycznych, związał się z "Pasami" umową obowiązującą do czerwca 2017 roku.

  28-letni słowacki napastnik Erik Jendrišek podpisał kontrakt z naszym Klubem! Zawodnik, po pozytywnym przejściu testów medycznych, związał się z "Pasami" umową obowiązującą do czerwca 2017 roku.

  - Bardzo cieszę się z przyjścia do Cracovii. W Polsce gra wielu Słowaków i mówili mi same pochlebne rzeczy o Klubie jak i o całej lidze - stwierdził Jendrišek.

  Napastnik do Cracovii trafił ze Spartaka Trnava w barwach którego w obecnym sezonie rozegrał 13 spotkań i zdobył 5 goli. Ponadto zanotował cztery trafienia w Pucharze Słowacji.

  Jendrišek piłkarską karierę zaczynał w MFK Ružomberok. W sezonie 2005/06 sięgnął po koronę króla strzelców ligi słowackiej zdobywając 21 goli. Dobra gra w rodzimej lidze sprawiła, że napastnik trafił do Bundesligi. Pierwszym przystankiem w Niemczech był Hannover 96, następnie przeniósł się do występującego w 2. Bundeslidze 1. FC Kaiserslautern. Jendrišek grał tam przez trzy lata i w 90 występach zdobył 34 bramki. Wysoka skuteczność nowego piłkarza "Pasów" zaowocowała transferem do Schalke 04, zawodnik nie wygrał jednak rywalizacji z Klaas-Jan Huntelaarem i Raulem i odszedł do SC Freiburg. W Niemczech napastnik reprezentował jeszcze barwy Energie Cottbus z którego trafił w 2014 roku do Spartaka Trnava.

  Erik Jendrišek w pierwszej reprezentacji Słowacji wystąpił w 33 spotkaniach i zdobył cztery bramki. Nasz nowy zawodnik brał udział w zwycięskich dla Słowaków eliminacjach do Mistrzostw Świata 2010 roku, jak również w samym południowoafrykańskim mundialu!

  Napastnik urodził się 26 października 1986 roku, ma 176 cm wzrostu.

  Erik, witamy w Cracovii!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ