Jacek Zieliński powraca do Cracovii!

  10.11.2021
  Jacek Zieliński powraca do Cracovii!

  Po ponad czterech latach przerwy na ławkę trenerską Pasów powraca Jacek Zieliński, który podpisał dziś umowę, wiążącą go z Cracovią do 30 czerwca 2023 roku. Trenerze, witamy w domu!


  60-letni szkoleniowiec podczas swojej poprzedniej kadencji prowadził piłkarzy Pasów na przestrzeni trzech sezonów - od końcówki 2014/15, aż do finiszu zmagań w sezonie 2016/17. Łącznie pełnił funkcję trenera Cracovii w 90 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, osiągając średnią 1,43 "oczka" na mecz.

  Pierwszy pobyt Jacka Zielińskiego w najstarszym Klubie sportowym w Polsce przyniósł nam wiele pięknych chwil, włącznie z pierwszym w historii Klubu awansem do eliminacji Ligi Europy UEFA w rozgrywkach 2015/16. Zespół pod wodzą szkoleniowca pozostawał także niepokonany w Wielkich Derbach Krakowa, dwukrotnie zwyciężając oraz dwa razy remisując.

  Przez ostatnie lata Trener Zieliński prowadził kolejno Bruk-Bet Termalicę Nieciecza oraz zespół naszych przyjaciół z Gdyni. Jako szkoleniowiec obydwu tych drużyn gościł #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1. Dziś wraca na "Ziemię Świętą" na stałe, prowadząc zespół Pasów już od najbliższego spotkania z Rakowem Częstochowa (poniedziałek, 22 listopada, godz. 20:30).

  - Bardzo się cieszę, że mogę być znowu z Wami. Przeżyłem w Cracovii fantastyczne chwile i nie mogę się doczekać ponownego spotkania oraz pierwszego meczu po powrocie. - powiedział nam Jacek Zieliński po podpisaniu umowy.

  Trenerze, witamy z powrotem! Życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ