Jarosław Mihalik zostaje w Pasach!

  • Wideo
27.06.2017
Jarosław Mihalik zostaje w Pasach!
Miło nam poinformować, że nasz klub skorzystał z prawa pierwokupu i wykupił Jaroslava Mihalika ze Slavii Praga.

Miło nam poinformować, że nasz klub skorzystał z prawa pierwokupu i wykupił Jaroslava Mihalika ze Slavii Praga.

Jaroslav Mihalík urodził się 27 lipca 1994 roku w miejscowości Nowa Wieś Spiska na Słowacji. To tu zaczynał swoja karierę w młodzieżowej drużynie FK Spišská Nová Ves, a następnie przeniósł się do juniorskiego zespołu MŠK Żylina. W latach 2011 - 2016 grał w pierwszym zespole z Żyliny, strzelając w 102 meczach 23 bramki. W styczniu 2016 roku zawodnik przeniósł się do Slavii Praga, gdzie w dziewięciu meczach strzelił jednego gola i dołożył do tego jedną asystę.

W ostatnim zimowym okienku transferowym Mikalik dołączył do Cracovii, przychodząc ze Slavii na zasadzie wypożyczenia. Wystąpił w 10 spotkaniach w barwach „Pasów". Cztery razy wyszedł w podstawowym składzie, z kolei sześciokrotnie wchodził z ławki rezerwowych. Jedną bramkę dla naszej drużyny zdobył w marcu w domowym meczu z Arką Gdynia.

Mihalík jest młodzieżowym reprezentantem Słowacji. Wystąpił na mistrzostwach UEFA Euro U-21 w Polsce, będąc wyróżniającą się postacią w swojej drużynie narodowej. W meczu przeciwko Szwecji zdobył bramkę, przyczyniając się do zwycięstwa Słowaków 3:0.

Jaro, cieszymy się, że zostajesz z nami i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!

AT

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ