Już wkrótce turniej "Na Zielonej Murawie"

  08.06.2011
  Już wkrótce turniej "Na Zielonej Murawie"
  W tym roku odbędzie się kolejna edycja integracyjnego turnieju piłki nożnej "Na Zielonej Murawie". Patronem sportowym zawodów będzie MKS Cracovia SSA.

  Tym razem turniej będzie miał charakter dwudniowy - 21 czerwca odbędą się eliminacje, z kolei 28 czerwca finały. Wszystkie mecze zostaną rozegrane na stadionie Zwierzynieckiego.

  Opis imprezy:

  Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE organizowany jest dla osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, m.in. po kryzysach psychicznych oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Pomysłodawcą turnieju jest Jakub Pławny - terapeuta zajęciowy z Warsztatu Terapii Zajęciowej z ul. Królowej Jadwigi w Krakowie działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes. Przy organizacji i obsłudze całego przedsięwzięcia biorą jednak udział wszyscy pracownicy WTZ.

  Na turniej zapraszane są instytucje z terenu całej Małopolski zajmujące się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych, a w drużynach występują zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie czy terapeuci. Rozgrywki odbywają się od 2006 roku na stadionie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego w Krakowie.

  Celem turnieju jest stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości rozwijania pasji sportowych, które stymulują ich rozwój fizyczny oraz wzmacniają poczucie własnej wartości. Udział w rozgrywkach daje zawodnikom wiele satysfakcji i pozwala na zaprezentowanie swoich możliwości i umiejętności przed szerszym gronem kibiców. Poprzez wspólne działanie uczy też współzawodnictwa opartego na zasadach fair play. Podczas rozgrywek podkreślany jest fakt, iż już sam udział w nich, niezależnie od osiągniętego wyniku, jest sukcesem wszystkich uczestników.

  Bardzo ważne jest też, że każda z osób, zarówno aktywnie biorąca udział w rozgrywkach, jak i wspierająca osoby grające w roli kibica, ma w trakcie turnieju okazję do doświadczenia radości z osiąganych sukcesów, jak też nauczenia się radzenia sobie z porażką oraz zrozumienia i szacunku dla przeciwnika.

  Istotnym celem turnieju jest też popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, w szerszym kontekście popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu oraz integracja różnych środowisk wokół wspólnej idei. Wspomaga nas wiele instytucji i firm prywatnych.

  W szóstej edycji turnieju weźmie udział szesnaście dziesięcioosobowych drużyn z ośrodków zajmujących się rehabilitacją osób niepełnosprawnych z województwa małopolskiego.

  Wzorem lat poprzednich patronami honorowymi turnieju najprawdopodobniej będą: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, a także Rada Dzielnicy VII Miasta Krakowa. Patronat medialny nad turniejem objąć mają Telewizja Polska Oddział Kraków, Dziennik Polski i Radio Złote Przeboje, a patronat sportowy MKS Cracovia SSA, Wisła Kraków SA,  oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej.

  Wszelkie informacje na stronie: www.nazielonejmurawie.wtz81.pl

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ