Kamil Ogorzały nowym zawodnikiem Cracovii!

  09.06.2021
  Kamil Ogorzały nowym zawodnikiem Cracovii!

  Kolejnym pasiastym transferem tego lata został młody, 20-letni pomocnik z Nowego Sącza. Kamil Ogorzały wiąże się z Cracovią umową na okres czterech lat.


  Urodzony w 2000 roku gracz od najmłodszych lat reprezentował barwy zespołu z rodzinnego miasta. W Sandecji przeszedł drogę od zespołów juniorskich, przez drużynę rezerw, aż po pierwszy skład seniorów.

  Od momentu debiutu na boiskach Fortuna I Ligi, na których aktualnie występuje Sandecja Nowy Sącz, Kamil Ogorzały stopniowo zwiększał swój udział w grze zespołu. Za młodym pomocnikiem trzy sezony w drużynie seniorów - w tym kończące się rozgrywki 2020/21, szczególnie dla niego udane.  Wraz z ich początkiem Ogorzały na stałe zagościł w pierwszym składzie Sandecji, rozgrywając 31 spotkań w 33 dotychczas rozegranych kolejkach. 26-krotnie rozpoczynał mecz w wyjściowej jedenastce, przebywając na boisku łącznie przez ponad 2100 minut. Trzykrotnie trafił do siatki, notując też dwie asysty. Pojawił się na boisku również w meczu pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski, po którym Sandecja pożegnała się z rozgrywkami, odpadając z późniejszym triumfatorem - Rakowem Częstochowa.

  Po zakończeniu udanego dla niego sezonu 2020/21, Kamil Ogorzały decyduje się na dalszy rozwój w najstarszym Klubie sportowym w Polsce. Witamy i życzymy powodzenia!


  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ