Trener Michał Probierz został Wiceprezesem ds. Sportowych! [RETRANSMISJA] [FOTO]

  • Wideo
15.01.2019
Trener Michał Probierz został Wiceprezesem ds. Sportowych! [RETRANSMISJA] [FOTO]
We wtorek w Centrum Treningowym Cracovii przy ul. Wielickiej 101 odbyła się konferencja prasowa z udziałem prof. Janusza Filipiaka oraz trenera Pasów Michała Probierza połączona z prezentacją nowych nowych zawodników Cracovii: Sergiu Hancy oraz Bojana Čečaricia. W trakcie konferencji prof. Janusz Filipiak poinformował zgromadzonych o tym, iż trener Michał Probierz został Wiceprezesem ds. Sportowych!

Dzisiejsza konferencja prasowa została podzielona na dwie części. Na pierwszej z nich zaprezentowani zostali nowi zawodnicy Pasów: Sergiu Hanca oraz Bojan Čečarić. Obaj z rąk trenera Michała Probierza otrzymali trykoty Cracovii.

- Zdecydowałem się kontynuować swoją karierę w Polsce, gdyż wiem, że jest tu dobry poziom sportowy i organizacyjny. Wybrałem Cracovię, bo to klub bardzo poukładany z wielkim potencjałem - powiedział po prezentacji Sergiu Hanca.

- Wiem, że byłem obserwowany przez Cracovię od dłuższego czasu i cieszę się, że mogę tutaj grać. Jest to duży krok w mojej karierze - mówił Bojan Čečarić.

Druga część konferencji prasowej została poświęcona sprawom organizacyjnym klubu. Prof. Janusz Filipiak zabrał głos jako pierwszy i poinformował, że trener Michał Probierz został włączony do zarządu klubu w roli Wiceprezesa ds. Sportowych!

- Nie jest tak, że w klubie nie było dyrektora sportowego. Tych nazwisk było sporo, natomiast moje doświadczenie jako prezesa, którym jestem już 15 lat, było w tej kwestii negatywne. Zawsze mieliśmy konflikt między dyrektorem sportowym, a trenerem. Nauczyłem się, że lepszy jest angielski model menadżera, który w pełni dobiera sobie zawodników i współpracowników, oraz ma jednoosobową odpowiedzialność za prowadzenie sekcji piłki nożnej. Kierując się tym i patrząc na ilość pracy, jaką wykonuje trener Michał Probierz, zwróciłem się do niego z prośbą, aby objął obowiązki członka zarządu w randze Wiceprezesa ds. Sportowych. Trener przystał na moją propozycję - powiedział na konferencji prasowej prof. Janusz Filipiak.

- Dziękuję profesorowi za zaufanie. Będzie to dla Cracovii duża zmiana, bo jak do tej pory żaden klub czegoś takiego nie wprowadził. Mam nadzieję, że sprostam wymaganiom - kontynuował trener Michał Probierz.

W dalszej części swojej wypowiedzi szkoleniowiec Pasów mówił o klubowej strukturze i organizacji pionu sportowego, począwszy od pierwszej drużyny, aż po grupy młodzieżowe Cracovii. Trener zapowiedział również powrót zespołu rezerw.

RETRANSMISJA KONFERENCJI PRASOWEJ:


CRACOVIA TO RÓWNIEŻ