Michał Probierz: Zrobimy wszystko, by awansować [RETRANSMISJA]

  17.07.2019
  Michał Probierz: Zrobimy wszystko, by awansować [RETRANSMISJA]
  - Nie nastawiamy się na wynik bezbramkowy, ale będziemy chcieli awansować. Rywale mają swój styl, lecz my jesteśmy dobrze przygotowani - powiedział trener Cracovii Michał Probierz na konferencji prasowej przed rewanżowym meczem I rundy kwalifikacji Ligi Europy z FC DAC 1904 Dunajská Streda.

  Wypowiedzi:

  Michał Probierz (trener Cracovii): - W czwartek oczekujemy dobrego spotkania. Jeśli chodzi o Michala Siplaka to sztab medyczny robi wszystko, by postawić go na nogi. Zobaczymy co będzie jutro. Z pewnością bramka strzelona na wyjeździe jest ważna, gdyż jest to dwumecz. Nie nastawiamy się jednak na wynik bezbramkowy, ale dla naszych kibiców zrobimy wszystko by awansować. Krążyły opinie,  iż pierwsze spotkanie było słabe, ale sądzę, że z perspektywy kibica było to ciekawy mecz. Rywale to zespół, który ma swój styl i stara się go prezentować. My jednak jesteśmy dobrze przygotowani i wiemy co przeciwnicy zechcą pokazać. Nie zamierzamy grać na zero z tyłu, będziemy chcieli wykorzystać sytuacje oraz przewagę „koszykarską", o której wspominał trener gości.

  Damian Dąbrowski (pomocnik Cracovii) - W zespole panuje bardzo pozytywna atmosfera. W pierwszym spotkaniu potwierdziliśmy, że potrafimy dobrze grać w piłkę, co zresztą pokazał sam wynik. Jestem przekonany, że z tego dwumeczu wyjdziemy obronną ręką. Po pierwszym meczu mieliśmy sporo czasu, by spokojnie trenować i zregenerować się.

  Peter Hyballa (trener DAC): - Na początku poprzedniego meczu dwie drużyny starały się rozpoznać siebie nawzajem. Okazaliśmy jednak rywalom zbyt dużo szacunku, jednak gdy spotkanie już się rozkręciło byliśmy lepszą drużyną. Cracovia uzyskała na naszym terenie bramkowy remis, ale awans to sprawa otwarta

  Connor Ronan (pomocnik DAC) - Cieszymy się z tego, że jesteśmy w Krakowie. Po przyjeździe odbyliśmy szybki trening, a już w czwartek chcemy grać  swoją piłkę. Od pierwszej minuty zamierzamy stwarzać groźne sytuacje i mimo niekorzystnego wyniku z pierwszego meczu chcemy powalczyć o zwycięstwo i awansować do następnej rundy.

  Link do retransmisji:

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ