Łukasz Nawotczyński zawodnikiem Cracovii!

  22.12.2010
  Łukasz Nawotczyński zawodnikiem Cracovii!
  Cracovia pozyskała nowego obrońcę - dwuletni kontrakt z „Pasami” (obowiązujący od 1 stycznia 2011) podpisał grający na pozycji stopera Łukasz Nawotczyński.

  Cracovia pozyskała nowego obrońcę - dwuletni kontrakt z „Pasami" (obowiązujący od 1 stycznia 2011) podpisał grający na pozycji stopera Łukasz Nawotczyński.

  Łukasz Nawotczyński urodził się 30 marca 1982 w Ciechanowie i swoją karierę rozpoczynał w miejscowym Szkolnym Klubie Sportowym 3, skąd przeniósł się w 1999 roku do Lechii Gdańsk. Rok później był już w Wiśle Kraków, z której był wypożyczany aż czterokrotnie - do Arki Gdynia, Górnika Polkowice, GKS- Bełchatów i Jagiellonii Białystok.

  Wreszcie w 2006 roku przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do białostockiej ekipy, w której występował do 2008 roku. Wtedy to został wypożyczony do Korony Kielce, po to by później przejść do kieleckiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego. 20 grudnia, po blisko dwóch latach pobytu w Kielcach, przestał być zawodnikiem tego klubu (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron).

  Nawotczyński - młodzieżowy reprezentant Polski w latach 1998-2004 - wystąpił dotychczas w pięćdziesięciu dziewięciu spotkaniach Ekstraklasy, w których zdobył jedną bramkę. Mierzy 189 centymetrów wzrostu i waży 83 kilogramy. W Cracovii grał będzie z numerem 32.

  DG

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ