M. Probierz: Było widać walkę

  • Wideo
21.07.2019
M. Probierz: Było widać walkę
Na początek kolejnego sezonu PKO Ekstraklasy podzieliliśmy się punktami z Zagłębiem Lubin. Zremisowany 1:1 mecz obaj trenerzy podsumowywali na konferencji prasowej.

Michał Probierz, trener Cracovii: Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy wszystkich okazji, ale przez sporą część meczu widać było to, nad czym pracujemy. Utrzymywaliśmy się przy piłce i choć straciliśmy bramkę, szybko się podnieśliśmy. Pokazaliśmy, że umiemy grać. Zawodnicy mocno rywalizują o miejsce w składzie, mamy szeroką kadrę. Tę walkę było widać.

W środku pola widoczne było, że Janusz Gol odczuł dogrywkę we czwartek. Brakowało nam czasem tego ostatniego podania. Chcieliśmy ten mecz wygrać, ale musimy uszanować remis. To punkt zdobyty na ciężkim terenie, na którym niejedna drużyna jeszcze przegra. Teraz mamy tydzień, by dobrze przygotować się do meczu z ŁKSem.

Trzeba pozytywnie ocenić Sylwestra Lusiusza mimo szybko otrzymanej kartki. Wtedy zrobił się nieco niepewny, ale ogólna ocena musi być pozytywna.

Sytuacja z nieuznanym golem nie jest dla nas kontrowersją. Z perspektywy ławki dla nas od samego początku był tam widoczny spalony. Nie mamy o to pretensji.

Ben van Dael, trener Zagłębia: Po tym, co się wydarzyło, powinienem być zadowolony z tego punktu. Graliśmy przeciwko dobremu zespołowi, który jest chyba nieco dalej od nas, jeśli chodzi o automatyzmy w grze. Fizycznie również Cracovia jest mocniejsza. To wysoki zespół, wielu zawodników ma powyżej 190 cm. To daje przeciwnikowi przewagę przy wszystkich stałych fragmentach gry.

Mieliśmy duży problem z grą pressingiem na początku. Naprawiliśmy to w dalszej części meczu. Janusz Gol zbierał wszystkie długie piłki, więc musieliśmy częściej grać na boki.

Uważam, że Łukasz Poręba był dzisiaj jednym z naszych najlepszych graczy. Przed nim wielka przyszłość.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ