M. Probierz: Nie chcemy skończyć na jednej rundzie

  • Wideo
19.05.2019
M. Probierz: Nie chcemy skończyć na jednej rundzie
Mimo porażki z Pogonią Szczecin, Pasy zajmują czwarte miejsce i zagrają w nadchodzącej edycji Ligi Europy! Zarówno dzisiejsze spotkanie, jak i cały sezon na pomeczowej konferencji podsumowywali obydwaj szkoleniowcy.

Michał Probierz (trener Cracovii): Obawialiśmy się meczu z Pogonią. Wszyscy łatwo dopisywali nam punkty w końcówce, ale cały czas pamiętam, jak szczecinianie przyjechali tu na koniec ubiegłego sezonu i na dużym luzie wygrali 1:4. Pogoń pokazała nasze braki przed meczami pucharowymi - czasem taka porażka jest dobra, by zorientować się, co trzeba zmienić lub poprawić. Wielu naszych zawodników nigdy nie grało o taką stawkę i było to widać po pierwszej bramce, która ich zdeprymowała. Graliśmy za szybko, brakowało płynności. Okazało się jednak, że puchary zapewniliśmy sobie drugą bramką Javiego w Lubinie. Chwała za to drużynie. Kibice również wspierali zespół w najważniejszych momentach - nie ma nic przyjemniejszego niż usłyszeć, że stadion jest zadowolony nawet mimo porażki.

Gratuluję Piastowi Gliwice i Waldemarowi Fornalikowi zdobycia tytułu Mistrza Polski. Pokazali wszystkim, że można.

Ligi Europy nie chcemy zakończyć na jednej rundzie. Mamy już zakontraktowanych piłkarzy. Niedługo pokażemy nasze wzmocnienia. Planujemy, by było to 4-5 zawodników. Ogłosimy to po badaniach medycznych. Nawet jeśli pozyskamy napastnika, chcemy zatrzymać Airama Cabrerę. Ważna dla nas jest rywalizacja w składzie, zwłaszcza przy zwiększonej liczbie meczów - dojdą eliminacje europejskich pucharów i Puchar Polski. Będziemy pracować krok po kroku, by wzmocnić klub.

Kosta Runjaić (trener Pogoni): Nim zacznę mówić o dzisiejszym meczu, chciałbym pogratulować mistrzostwa Polski Piastowi Gliwice. Z pewnością jest to duża niespodzianka, o której nikt nie pomyślałby przed sezonem. Uważam, że zasłużenie zdobyli tytuł. Gratuluję także Cracovii osiągnięcia miejsca pucharowego. Obie drużyny łączy jedna rzecz - jeszcze niedawno były praktycznie na dole tabeli, ale podniosły się i zagrały świetny sezon. Bardzo dobrze walczyły.

Mecz dzisiaj był ciężki i mocny, do pewnego momentu praktycznie wyrównany. Cracovia lepiej weszła w mecz, wygrywała dużo pojedynków 1 na 1 - później jednak postawiliśmy opór i zaczęliśmy je wygrywać. Nie chodziło dziś jednak o wynik, a nasz styl pożegnania się z tym sezonem. Strzeliliśmy dziś piękne bramki, być może o jedną za dużo. Jestem dumny z tej drużyny i zawodników. Pokazaliśmy charakter, szczególnie w ostatnich meczach. Utrzymywaliśmy do końca wyścig o mistrzostwo, każdy mecz z udziałem Pogoni mógł być ciekawy dla kibiców. Cieszymy się na nowy sezon.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ