M. Probierz: Nie tak wyobrażaliśmy sobie to spotkanie

  • Wideo
20.04.2019
M. Probierz: Nie tak wyobrażaliśmy sobie to spotkanie
Na otwarcie rundy mistrzowskiej bieżącego sezonu LOTTO Ekstraklasy zespół Pasów po dramatycznej końcówce przegrał jedną bramką z Legią Warszawa. Na pomeczowej konferencji spotkanie podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

Michał Probierz (trener Cracovii): Porażka w 94 minucie bardzo boli, na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie to spotkanie. Nie ma co jednak z tym dyskutować - karny był, brak doświadczenia często decyduje w takich meczach.

Nie wykorzystaliśmy swoich szans w pierwszej połowie i kontr, które mieliśmy. Szukaliśmy stałego fragmentu gry, który zmieni oblicze meczu. Za dużo było w naszej grze strat własnych, napędziliśmy z czasem Legię. To trudny teren, na którym ciężko się gra. Widać, że warszawianie są dziś innym zespołem, niż przy naszym ostatnim meczu. Grają dużo płynniej, dobrze operują piłką, a nam zabrakło cwaniactwa, by dowieźć remis. Cofnęliśmy się zbyt głęboko. Porażkę jednak trzeba przyjąć z pokorą, przygotowujemy się już do wtorkowego spotkania z Jagiellonią. Chciałbym życzyć wszystkim wesołych i spokojnych Świąt.

Aleksandar Vukovic (trener Legii): Nie narzekamy na to, że zyskaliśmy przewagę nad rywalami w tabeli. Jeszcze dwa mecze temu, w 75 minucie w Zabrzu, mieliśmy jednak świadomość, że strata staje się sześciopunktowa. Sytuacja bardzo szybko się zmienia i tym bardziej musimy z jeszcze większą determinacją podchodzić do kolejnych spotkań.

Cracovia na pewno nie grała gorzej, niż podczas naszego ostatniego meczu. Poprawa i zmiana leży po naszej stronie, to zasługa mojej drużyny. Przeciwnik postawił warunki, przy których musieliśmy się sporo napracować. To nie przypadek, że kilka dni temu Cracovia odwróciła wynik meczu z Lechią i od ósmej kolejki notuje dobre wyniki. Pokazaliśmy w tym starciu dużo jakości i choć wygraliśmy poniekąd szczęśliwie, w ostatnich minutach - uważam, że graliśmy dobrze.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ