M. Probierz: Przygotowujemy się na bardzo ciężki bój [VIDEO]

  • Wideo
18.09.2020
M. Probierz: Przygotowujemy się na bardzo ciężki bój [VIDEO]

Przed nami spotkanie w Lubinie. Na tradycyjnej konferencji prasowej przed starciem z Zagłębiem na pytania mediów odpowiedział Trener Michał Probierz.


Michał Probierz (I Trener Pasów): Co do konferencji prasowych - my chcieliśmy je robić w tradycyjnej formie. Żeby sprawa była jasna: to decyzja Komisji Medycznej. Nie chcemy niedomówień. Zrobiliśmy jednak bardzo dużo przed poprzednią konferencją, a frekwencja była bardzo mała.

Od samego początku wiedzieliśmy, jaka jest sytuacja i że mamy minusowe punkty. Wiele jest złośliwości względem tego, że jesteśmy na ostatnim miejscu, ale ludzie zapominają, że nadrabialiśmy "minusy".

W tym sezonie przegraliśmy na razie tylko z bardzo dobrym zespołem z Malmö. Poza tym na pewno mamy swoje problemy, ale chcemy jak najszybciej odrobić straty i włączyć się do walki o górne pozycje w tabeli.

Musimy zdawać sobie sprawę, że jest jednak siedem kolejek mniej, to jest 21 punktów mniej i o 20% zmniejszone szanse, by dołączyć do zespołów w górze. Musimy być skoncentrowani w każdym meczu. Szkoda w szczególności tego spotkania w Bielsku - ze Stalą Mielec uratowaliśmy remis w ostatnich minutach.


Zagłębie Lubin gra bardzo ofensywną piłkę. Widać, że tam jest kilku zawodników, którzy potrafią grać. Wygrali dwa mecze u siebie w końcówkach - z Lechem i Wartą Poznań. Musimy być na to bardzo dobrze przygotowani.

Pracowaliśmy, staraliśmy się zwiększyć możliwości zawodników, którzy do nas doszli. Próbujemy cały czas ich wdrożyć, trochę mieliśmy w tym utrudnień - chcieliśmy zagrać sparing w tym tygodniu, lecz musieliśmy odwołać mecz z Puszczą. Na pewno przygotowujemy się na bardzo ciężki bój.

David Jablonský normalnie dziś do nas przyjeżdża i trenuje. Złożył wyjaśnienia, a mówienie, że my rozwiązaliśmy z nim kontrakt, jest nieprawdą. Na razie sprawa jest w toku.

Stawiamy na nogi naszych zawodników, ale to trochę potrwa. Na pewno trzech jest wykluczonych do końca rundy - to Kanach i Dytiatiev. Pestce być może uda się wrócić nieco wcześniej. Gardawski, Pik i Siplak mają szanse powrócić do treningu. Na pewno zaczniemy również sięgać po uzupełnienia z drużyny juniorów i rezerw. Planujemy także wypożyczyć jeszcze jednego zawodnika.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ